reklama

Oslabený Tottenham se před osmifinále obává Sancha, mladík se chce ukázat doma

Zklamaný Jadon Sancho z Dortmundu po remíze s Wolfsburgem Zklamaný Jadon Sancho z Dortmundu po remíze s Wolfsburgem autor: Reuters
Jednou z hvězd současného kádru Dortmundu je osmnáctiletý Jadon Sancho. Tmavovlasý křídelník se narodil v Camberwellu a vyrůstal na jihu Londýna. Stihl už nastoupit za seniorskou reprezentaci Anglie, teď má ale šanci představit se "doma v Londýně" ve Wembley.

"Nejsem nijak extrémně nervózní. Budu hrát v Anglii, tady jsem doma," nechal se slyšet před osmifinálovým duelem Ligy mistrů proti Tottenhamu. "Chci se v Londýně ukázat," dodal pro ESPN.

Nedávno v jiném rozhovoru také zavzpomínal na své dětství v jižním Londýně. "Nikdy nezapomenu, odkud pocházím. Vím, jaké je to tam vyrůstat. Není to jednoduché, především když kolem sebe máte špatné lidi," nastínil podmínky z některých čtvrtí, kde čas od času dochází například k bitkám mezi pouličními gangy mladistvých.

Teď chce nejlepší nahravač Bundesligy zazářit před londýnskými fanoušky a vyslat tak zprávu svým vrstevníkům z jižního části města. "Myslím, že můžu pro děcka z té oblasti být dobrým příkladem. Neznamená to, že musí být fotbalisti. Můžou se soustředit třeba na školu, protože vzdělání je podle mě důležité a spousta mých vrstevníků ji zanedbává," dodal.

Právě Sancho může být pro Dortmund proti Tottenhamu klíčem k úspěchu. 

Spurs se rozpadla obrana, bude jim chybět sedm hráčů včetně obou krajních obránců. Dany Rose se zranil v zápase s Leicesterem a je otázkou, zda se vůbec objeví na lavičce. Ben Davies vynechal předzápasový trénink. Na levou stranu se tak postaví Jan Vertonghen, který je zvyklý hrát uprostřed obrany. Právě on by měl zachytávat smrtící náběhy Jadona Sancha.

Jen málo hráčů by dokázalo prověřit jednatřicetiletého Belgičana líp, než právě osmnáctiletý rychlík.

Nezodpovědný teenager Sancho? Zapomněl pas a zdržel Dortmund před zápasem Ligy mistrů Nezodpovědný teenager Sancho? Zapomněl pas a zdržel Dortmund před zápasem Ligy mistrů Čtěte zde

Toho si je Vertonghen dobře vědom. "Mluvil jsem s kluky z reprezentace. Jsou z něj hotoví. Je mu osmnáct, takže tuhle sezonu se od něj ještě moc nečekalo. Ale v Německu patří k nejlepším," pochválil svého soupeře na lajně belgický reprezentant.

"Mě to tolik nepřekvapuje. Poslední roky se o něm mluvilo, že bude vynikající," dodal Pochettino. Toho ale více zajímají problémy jeho týmu. Chybí mu klíčový útočník Harry Kane i tvůrce hry Dele Alli. Nejistý je start i dalších hráčů Erica Diera a Erika Lamely, měli by ale být fit. Hrát rozhodně nebude Vincent Janssen.

Trenér Spurs si stěžoval, že jeho tým má před osmifinále o den odpočinku méně, protože zápas s Leicesterem odehrál až v neděli. "Musíme najít sílu, energii. Požene nás plné Wembley. Já osobně nemám problém najít motivaci, jde o Ligu mistrů," řekl pro ESPN.

Pro domácí by tak mohla být dobrým výsledkem na domácím hřišti i bezbranková remíza. Hlavní bude přestát útočné výpady Dortmundu. Za dva týdny už by měli být Spurs s uzdravenými hráči silnější.

reklama