reklama

Pivarník: Karabach byl nejtěžší soupeř, jakého jsme mohli dostat. Naše hra je ale pořád syrová

Roman Pivarník Roman Pivarník autor: Tomáš Liška
Poklona soupeři, velká radost z výsledku, ale podstatně menší nadšení z předvedené hry. "Takový úspěch jsme potřebovali. Bude se nám teď lépe pracovat a regenerovat. A to potřebujeme, protože je to stále syrové," řekl po dvojutkání s Karabachem kouč Plzně Roman Pivarník.

Baku - První a zároveň velmi těžký úkol má nový trenér plzeňských fotbalistů Roman Pivarník úspěšně za sebou. Povedlo se mu s týmem proklouznout do 4. předkola Ligy mistrů, čímž má klub zajištěný podzim v evropských pohárech a příjem minimálně 150 milionů korun. Pivarníka tak těší, že po hektickém startu do angažmá bude mít větší klid na práci. 

"Takový úspěch jsme potřebovali. Bude se nám teď lépe pracovat a regenerovat. A to potřebujeme, protože je to stále syrové," připustil Pivarník, že se postup rodil v bolestech.

Plzeňský paradox: Po bídné hře skvělý postup. A Ščasný už našel škodnou, sílu Sparty ohrožují média Plzeňský paradox: Po bídné hře skvělý postup. A Ščasný už našel škodnou, sílu Sparty ohrožují média Čtěte zde

Karabach měl totiž v odvetě hned několik šancí na vedení 2:0. Ty ale nevyužil, Plzeň v závěru srovnala a postoupila. "Do zápasu jsme vstoupili aktivně, napadali jsme rozehrávku. Škoda, že jsme zisky míče nedotáhli do finální fáze. Pak přišla akce, která nás trápí dlouhodobě, a to nákop za obranu, a dostali jsme z toho gól," řekl Pivarník k akci z 28. minuty, kdy Aleš Matějů nezachytil náběh protihráče.

Podobný gól dostala Plzeň v sobotu v Jihlavě i v minulé sezoně Evropské ligy s Rapidem Vídeň. "Za stavu 0:1 jsme si byli vědomi, že nesmíme znovu inkasovat, ale museli jsme jít do většího rizika. Změnili jsme rozestavení na 4-4-2 a soupeř nacházel okénka v naší obraně, ale nevyužil je. My je za to potrestali," hodnotil Pivarník utkání.

Postup zažil i jako hráč

"Jsem rád, že jsme to zvládli. Přitom Karabach byl asi nejlepší mužstvo, jaké jsme mohli při losu dostat. Nechtěl jsem to předtím moc zdůrazňovat, ale byli opravdu dobří. Hrají dlouho pohromadě, jsou sehraní. Nebylo to vůbec snadné," dodal plzeňský kouč.

Ten tak zažil první postup v evropských pohárech v roli trenéra. "Je to výborný pocit. Zažil jsem postup ještě jako hráč, ale to už bylo dávno," připomněl postup s Rapidem Vídeň přes Dynamo Kyjev do Ligy mistrů v sezoně 1996/97. "Jsem rád, že jsem teď mohl i jako trenér zažít postup do jedné z evropských soutěží," doplnil.

reklama