reklama

Plzeň z Bulharska i Spartu z Dánska vysílá O2 TV Fotbal, duel Slavia–Anderlecht poběží na ČT

Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku? Daniel Kolář vypadl z plzeňské sestavy, která nastoupila v Příbrami. Vrátí se do ní v Bulharsku? autor: Tomáš Liška
O vysílání dvoudílného předkola Ligy mistrů s Razgradem a Plzní se podělí O2 TV a Česká televize. Zápas Sparty z Dánska nakonec také získala O2 TV Fotbal

Praha – Fanoušci Viktorie Plzeň mohou být v klidu. I ti z nich, kteří se nevydají do Sofie nebo za týden do Štruncových sadů na odvetu zápasu s Ludogorcem Razgrad, uvidí play-off Ligy mistrů v televizi. Pokud tedy mají možnost sledovat O2 TV a Českou televizi.

Živě: Razgrad vs. Plzeň 2:0, Viktoria si chybami v obraně zkomplikovala cestu za Ligou mistrů Živě: Razgrad vs. Plzeň 2:0, Viktoria si chybami v obraně zkomplikovala cestu za Ligou mistrů Čtěte zde

Naopak špatně to zprvu vypadalo s utkáním play off Evropské ligy mezi Sönderjyske, nakonec ale došlo ke zvratu a vysílací práva z Dánska získala také stanice O2 TV Fotbal.

Ale pojďme postupně a začněme u Plzně. Zápasy play-off Ligy mistrů už jsou vlastně součástí balíčku vysílacích práv k hlavní soutěži, takže nyní ve středu zařadí zápas z Bulharska, který se hraje od 20:45, přímým přenosem O2 TV, přesněji řečeno její nový kanál O2 TV Fotbal. A za týden své úterní první volby využije ČT Sport, který odvysílá plzeňskou odvetu.

Když už jsme u závěrečného předkola Ligy mistrů, O2 TV Fotbal z něj v rámci multidimenze odvysílá hned několik utkání. Dnes večer Ajax–Rostov, Bern–Mönchengladbach, Kodaň – APOEL Nikósie a D. Záhřeb – Salcburk. Ve středu pak vedle duelu Razgrad–Plzeň také mače Porto – AS Řím, Villarreal–Monako, Celtic – Hapoel Beer Ševa a Dundalk – Legia Varšava.

Ve čtvrtek se následně v play-off Evropské ligy objeví tři české celky. Původně to vypadalo, že vysílat se bude jen utkání Slavia–Anderlecht. "Ano, mohu potvrdit, že vysíláme domácí zápas Slavie," poznamenal Jiří Ponikelský, šéf sportovního vysílání České televize.

V odpoledních hodinách ale přišla aktualizovaná infornace z O2.TV. "Podařilo se nám získat i práva na čtvrteční utkání Sönderjyske–Sparta. A za týden budeme vysílat také odvetu Liberec-AEK Larnaka," prozradil Marek Kindernay, šéf sportovních kanálů O2 TV.

Ve čtvrtek tedy neuvidíme patrně jen první, kyperský duel dvojice AEK Larnaka-Liberec.

Skandální dárky sudích Uhrinova Slavia ve výhru neproměnila, Sparta ustála zradu rebelanta Konatého Skandální dárky sudích Uhrinova Slavia ve výhru neproměnila, Sparta ustála zradu rebelanta Konatého Čtěte zde

Co se týče odvet, které se budou hrát příští týden: Sparta je pro domácí utkání s dánským vicemistrem na Letné připravena zaplatit si, podobně jako v utkání se Steauou, realizaci televizní produkce a výroby přenosu, ale zatím se s žádnou tuzemskou televizí domluvila. A na žádhou dohodu to ani nevypadá, protože se duel bude patrně časově překrývat se zápasy v Bruselu a Liberci.

Jak už bylo zmíněno, střetnutí Larnaka-Liberec odvysílá O2 TV Fotbal. A o střetnutí Anderlecht-Slavia údajně vyjednává ČT, zatím bez uzavření dohody.

Skupina Nova každopádně zápasy z předkol do svého vysílání nezařadí. "Máme vysílací práva na hlavní část Evropské ligy. Takže samozřejmě držíme českým týmům palce, aby do základních skupin postoupily, ale se zápasy z předkol nepočítáme," říká Dušan Mendel, šéf sportovní redakce. O Evropskou ligu se budou tak jako loni dělit právě skupina Nova a Česká televize.

reklama