reklama

Když o něco jde, dostaneme červenou. Pořád dokola, zlobil se Vácha

Lukáš Vácha. Lukáš Vácha. autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Sparta naposledy hrála Ligu mistrů v roce 2005, od té doby sedmkrát vypadla v předkolech. "Asi v tuhle chvíli nejsme v takovém rozpoložení, abychom na Ligu mistrů měli," smutnil po dalším vyřazení Lukáš Vácha.

Bukurešť - Podle záložníka Lukáše Váchy by se fotbalisté Sparty měli po vyřazení ve třetím předkole Ligy mistrů zamyslet nad tím, proč opět dostali v důležitém utkání červenou kartu. Dnes v odvetě se Steaou prohráli bez vyloučeného stopera Jakuba Brabce, loni proti CSKA Moskva zase musel předčasně do kabin Marek Matějovský. A v obou případech letenský celek prohrál a do závěrečného play off nepostoupil.

Ščasný si po prohře nebral servítky: Nemáme formu, Brabec udělal stupidní fauly, Fatai má hlavu mimo Ščasný si po prohře nebral servítky: Nemáme formu, Brabec udělal stupidní fauly, Fatai má hlavu mimo Čtěte zde

Brabec dostal v Bukurešti druhou žlutou kartu v 51. minutě, kdy Sparta prohrávala 0:1 a stále mohla pomýšlet na obrat. Domácí ale přesilovku využili a po výhře 2:0 a předchozí remíze 1:1 z Prahy postoupili. "Brába říkal, že ho netrefil. Spíš tam podle mě mělo dojít k zajištění," řekl Vácha novinářům. "Ale měli bychom si všimnout toho, že v každém zápase, kdy o něco jde, tak dostaneme červenou. Je to pořád dokola, jsme nedisciplinovaní. Oni ji nedostanou," dodal.

Sparta naposledy byla ve skupině Ligy mistrů v roce 2005 a od té doby sedmkrát neuspěla v předkolech. "Asi v tuhle chvíli nejsme v takovém rozpoložení, abychom na Ligu mistrů měli. Nechci se vymlouvat na to, že nejsme rozehraný. Všichni ten fotbal už nějakou dobu děláme a na takovéhle zápasy bychom se měli umět připravit," prohlásil.

Sparta v deseti na Steauu nestačila a v kvalifikaci Ligy mistrů končí Sparta v deseti na Steauu nestačila a v kvalifikaci Ligy mistrů končí Čtěte zde

Z vyřazení nechtěl dělat velkou vědu, přesto ale cítil, že Sparta měla přes Steau postoupit. "Prostě se nám to nepovedlo. Nemluvil bych o tom, že neumíme hrát důležité zápasy. Vždyť v Evropské lize (kde Sparta v minulé sezoně došla do čtvrtfinále) jsme dokázali důležitá utkání vyhrát. Teď nás holt čeká los Evropské ligy a my chceme do Evropy," uvedl.

"Soupeř sílu měl a my jsme hráli celý druhý poločas o deseti, ale asi jsme přes ně měli přejít," řekl Vácha. "Ale je to fotbal, jednou se vyhraje, jednou prohraje. Když jsme v Evropské lize postupovali, tak všechno bylo fajn, byly super otázky, všichni měli formu a všechno se dobře hodnotilo. Teď holt musíme předvádět lepší výkony a dělat výsledky," prohlásil.

reklama