Famózní Ronaldo sestřelil oslabený Bayern v prodloužení, pohádka Leicesteru skončila

Aktualizováno 18. 4. 2017 23:39
Real Madrid otočil nepříznivý vývoj utkání proti Bayernu a po výhře 4:2 v prodloužení postoupil do semifinále Ligy mistrů. Cristiano Ronaldo nastřílel tři branky a zaokrouhlil počet svých zásahů v prestižní soutěži na sto. Fotbalisté Leicesteru skončili ve čtvrtfinále po domácí remíze 1:1 s Atlétikem Madrid.
Cristiano Ronaldo zařídil Realu postup přes Bayern třemi brankami.
Cristiano Ronaldo zařídil Realu postup přes Bayern třemi brankami. | Foto: Reuters

Praha - V semifinále fotbalové Ligy mistrů se podruhé za sebou představí oba madridské kluby. Zatímco Atlético postoupilo přes Leicester, obhájce titulu Real ve čtvrtfinále vyřadil Bayern Mnichov až po prodloužení odvetného zápasu. Výhru 4:2 zařídil hattrickem Cristiano Ronaldo, který navázal na dva góly z prvního duelu. Svou rekordní střeleckou bilanci v Lize mistrů zaokrouhlil na 100 branek. Utkání Realu s Bayernem jsme sledovali v online přenosu.

Německý celek sice Realu oplatil prohru 1:2 z prvního duelu, ale do prodloužení šel bez vyloučeného Artura Vidala a Real přesilovou hru využil díky Ronaldovi. "Bílý balet" si zahraje semifinále posedmé za sebou. Naopak Bayern bude mezi čtyřmi nejlepšími celky chybět poprvé od roku 2011.

O druhém postupu Atlética do semifinále za sebou a třetím za poslední čtyři roky rozhodl už ve 26. minutě Saúl Níguez, který hlavou vstřelil jubilejní stý gól svého klubu v Lize mistrů. Leicester v tu chvíli potřeboval dát tři branky, ale dosáhl na jedinou zásluhou Jamieho Vardyho.

Leicester ještě hosty tlačil, dostal se do tří zajímavých šancí, ale obránci Atlética obětavě bránili. Rijád Mahriz pak z přímého kopu jen těsně minul šibenici a španělský celek si už postup pohlídal.

Bayern se v Madridu od začátku snažil napravit domácí porážku, ale v první půli nepodal ideální výkon. Naopak Jerome Boateng musel vykopávat z branky střelu Sergia Ramose.

Do druhé části ale nastoupili hosté mnohem aktivněji. Lob Arjena Robbena vyhlavičkoval z branky Marcelo a krátce nato Casemiro ve vápně fauloval právě Robbena. K penaltě se postavil Lewandowski a zkušeně proměnil. Vstřelil už šestý gól do sítě Realu Madrid, což se žádnému jinému hráči v evropských pohárech nepovedlo. Dosavadním maximem bylo pět branek Alessandra Del Piera.

Klidnější koncovku pro Real mohl zajistit Ronaldo, který povedenou hlavičkou srovnal na 1:1. Jenže už za dvě minuty se obránci Realu nedohodli a Ramos si smolně vstřelil vlastní gól, čímž poslal duel do prodloužení. Real utrpěl první prohru v normální hrací době v této sezoně Ligy mistrů.

Ramos, hrající jubilejní 100. zápas v Lize mistrů, si napravil reputaci v závěru první části prodloužení, kdy centrem našel Ronalda a ten zařídil Realu postup. Hvězdný Portugalec však zřejmě stál v postavení mimo hru, a gól tedy neměl platit.

Vzápětí Ronaldo završil svůj šestý hattrick v soutěži po asistenci výborně hrajícího Marcela a připsal si 103. gól v evropských pohárech a jubilejní stý v Lize mistrů. Výhru Realu zpečetil po dalším brejku Marco Asensio.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Leicester City - Atlético Madrid 1:1 (0:1)

Branky: 61. Vardy - 26. Saúl. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). První zápas: 0:1, postoupilo Atlético.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan (84. Amartey), Benalouane (46. Chilwell), Fuchs - Ndidi, Drinkwater - Mahriz, Okazaki (46. Ulloa), Albrighton - Vardy. Trenér: Shakespeare.

Atlético: Oblak - Juanfran (55. Lucas), Savič, Godín, Luís (74. Correa) - Saúl, Gabi, Giménez, Koke - Ferreira-Carrasco (69. Torres), Griezmann. Trenér: Simeone.

Real Madrid - Bayern Mnichov 4:2 po prodl. (1:2, 0:0)

Branky: 76., 105. a 110. Ronaldo, 112. Asensio - 53. Lewandowski z pen., 78. vlastní Ramos. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Casemiro - Vidal, Alonso, Hummels. ČK: 84. Vidal. Diváci: 78.346. První zápas: 2:1, postoupil Real.

Real: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos (114. Kovačič) - Isco (71. Vázquez), Benzema (64. Asensio), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Bayern: Neuer - Lahm, Hummels, Boateng, Alaba - Xabi Alonso (75. Müller) - Robben, Vidal, Thiago, Ribéry (71. Costa) - Lewandowski (88. Kimmich). Trenér: Ancelotti.