reklama

Pomůžu vychovat zlatého chlapce. Neymar se bude Mbappému věnovat stejně, jako se o něho staral Messi

Neymar a Kylian Mbappé Neymar a Kylian Mbappé autor: Reuters
Brazilská fotbalová hvězda Neymar slíbil, že si v Paris St. Germain vezme pod svá výchovná křídla supertalentovaného Kyliana Mbappého. Chce mu věnovat stejnou péči, jaké se jemu samotnému dostalo v Barceloně od Lionela Messiho.

Paříž - Ofenzivní trojzubec fotbalistů Paris St. Germain ve složení Edinson Cavani, Neymar a Kylian Mbappé v této sezoně řádí. A mělo by být ještě líp. Brazilská hvězda Neymar totiž slíbila, že dohlédne na vývoj osmnáctiletého Mbappého, jednoho z největších talentů světového fotbalu.

Neymar musí zaplatit pokutu 28 milionů korun kvůli oddalování procesu s daňovými úniky Neymar musí zaplatit pokutu 28 milionů korun kvůli oddalování procesu s daňovými úniky Čtěte zde

"Je to zlatý chlapec a vede si velmi dobře. Je to skvělý hráč a má všechny předpoklady pro to, aby se stal jedním z nejlepších na světě. Udělám pro něj všechno, co budu moci, chci mu pomoci stejně, jako mně pomohl Messi," připomněl Neymar čtyřletou spolupráci s argentinskou superstar v Barceloně, kam přišel v jedenadvaceti letech.

Mbappé zazářil v minulé sezoně v dresu Monaka jako kometa. V létě pak odešel do Paris SG, aby nebyla porušena pravidla finančního fair play, tak zatím jen na hostování. Až bohatý klub z metropole uplatní přestupovou opci, stane se osminásobný francouzský reprezentant se 180 miliony eur druhým nejdražším hráčem historie. Žebříček vede právě Neymar, za něhož katarští majitelé PSG v létě vydali Barceloně 222 milionů eur.

V nové sezoně dalo trio Cavani, Neymar, Mbappé šestnáct z 29 gólů PSG ve francouzské lize, dalších devět (z celkem dvanácti) přidali v Lize mistrů. V obou soutěžích vede klub tabulku, z dvanáct střetnutí nevyhrál jen jednou, kdy remizoval. 

reklama