Vaclík v Lize mistrů slavil výhru, PSG schytalo dvě červené a další porážku

Aktualizováno 5. 11. 2020 0:53
Reprezentační brankář Tomáš Vaclík poprvé v této sezoně fotbalové Ligy mistrů nastoupil za Sevillu a ve třetím kole skupinové fáze pomohl k výhře 3:2 nad Krasnodarem. Španělský favorit doma otočil výsledek, přestože druhý poločas dohrával bez vyloučeného kapitána Jesúse Navase.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Sevillou a Krasnodarem | Video: O2 TV

Barcelona se na svém stadionu protrápila k vítězství 2:1 nad Dynamem Kyjev a udržela stoprocentní úspěšnost. Manchester United v Istanbulu nečekaně podlehl 1:2 nováčkovi Basaksehiru a v aktuálním ročníku elitní soutěže poprvé ztratil body. Stejnou porážku utrpěl Paris St. Germain v Lipsku.

Vaclíka v 17. minutě poprvé překonal Magomed Sulejmanov z přímého kopu a už za čtyři minuty zvýšil Marcus Berg z penalty. Krátce před pauzou vrátil domácí celek do hry Ivan Rakitič, ale úřadujícím vítězům Evropské ligy chvíli nato zkomplikoval situaci Navas červenou kartou. Sevilla i v deseti výsledek otočila, dvě branky mezi 69. a 72. minutou vstřelil střídající Júsuf En-Nesjrí.

Sevilla je ve skupině E druhá o skóre za Chelsea. Ta v Londýně porazila Rennes 3:0. V úvodním poločase Timo Werner proměnil dvě penalty. Obě zavinil obránce Dalbert, jenž byl vyloučen po dvou žlutých kartách. Ve druhé půli se za "Blues" prosadil ještě Tammy Abraham.

Podívejte se na sestřih utkání Ligy mistrů mezi Chelsea a Rennes | Video: O2 TV

Barcelona ideálně začala a už v páté minutě kapitán Lionel Messi otevřel skóre z pokutového kopu. Kyjevský tým, kterému chyběla řada hráčů kvůli koronaviru, ale pak s favoritem dlouho držel krok.

Katalánce několikrát zachránil uzdravený brankář Marc-André ter Stegen při debutu v sezoně. Druhou domácí trefu přidal až v 65. minutě Gerard Piqué. Chvíli poté snížil Viktor Cygankov, víc už však Dynamo na Camp Nou nestihlo.

Podívejte se na sestřih utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou a Dynamem Kyjev | Video: O2 TV

Juventus Turín v Budapešti porazil Ferencváros 4:1 i díky dvěma gólům Álvara Moraty a ve skupině G udržel druhé místo za "Barcou"

Podívejte se na sestřih utkání Ligy mistrů mezi Ferencvárošem a Juventusem | Video: O2 TV

Manchester United v Istanbulu nezvládl úvod a ve 13. minutě otevřel skóre ze samostatného úniku Demba Ba po přihrávce Edina Višči. Ten ve 40. minutě podruhé překonal brankáře Deana Hendersona, který dostal přednost před jedničkou Davidem de Geou. Ještě před pauzou vstřelil kontaktní gól United Anthony Martial.

"Rudí ďáblové" po změně stran víc drželi míč, ale do velkých šancí se nedostali a pouze jednou vystřelili na branku. United tak venku utnuli rekordní vítěznou sérii trvající deset soutěžních zápasů a v Turecku prohráli třetí pohárový duel po sobě. Basaksehir naopak ve skupině H poprvé bodoval.

Podívejte se na sestřih utkání Ligy mistrů mezi Basaksehirem a Manchesterem United | Video: O2 TV

PSG i bez zraněných hvězd Neymara a Kyliana Mbappého v Lipsku dobře začal a v šesté minutě se trefil Ángel Di María, který ale o chvíli později zahodil penaltu. V závěru první půle srovnal odchovanec francouzského mužstva Christopher Nkunku.

Jeho spoluhráč Emil Forsberg v 57. minutě otočil výsledek z pokutového kopu a naděje hostů na bodový zisk poté snížil Idrissa Gueye vyloučením po druhé žluté kartě. Těsně před koncem spoluhráče napodobil Presnel Kimpembe.

Podívejte se na sestřih utkání Ligy mistrů mezi Lipskem a Paris St. Germain | Video: O2 TV

Dortmund zvítězil v Bruggách 3:0 a poskočil do čela skupiny F o bod před Lazio Řím, které v Petrohradu zachránilo remízu 1:1.

Borussia o triumfu rozhodla už v prvním poločase, kdy skórovali dvakrát Thorgan Hazard a jednou Erling Haaland. Norský kanonýr v 11 zápasech LM zaznamenal 14 gólů. Český útočník Michael Krmenčík za belgický tým odehrál závěrečných pět minut, Bruggy poprvé v sezoně LM nebodovaly.

Podívejte se na sestřih utkání mezi Bruggami a Borussií Dortmund | Video: O2 TV

Zenit po půlhodině hry poslal do vedení Alexandr Jerochin, v 82. minutě vyrovnal Felipe Caicedo. Ruský tým v nastavení vstřelil vítězný gól, který však neplatil kvůli ofsajdu.

Podívejte se na sestřih utkání Ligy mistrů mezi Zenitem Petrohrad a Laziem Řím | Video: O2 TV

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Chelsea - Rennes 3:0 (2:0)

Branky: 10. a 41. obě z pen. Werner, 50. Abraham. ČK: 40. Dalbert (Rennes).

FC Sevilla - FK Krasnodar 3:2 (1:2)

Branky: 69. a 72. En-Nesjrí, 42. Rakitič - 17. Sulejmanov, 21. Berg z pen. ČK: 45.+5 Navas (Sevilla).

FC Barcelona - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branky: 5. Messi z pen., 65. Piqué - 75. Cygankov.

Ferencváros Budapešť - Juventus Turín 1:4 (0:1)

Branky: 90. Boli - 7. a 60. Morata, 73. Dybala, 81. vlastní Dvali.

1. FC Barcelona 3 3 0 0 9:2 9
2. Juventus Turín 3 2 0 1 6:3 6
3. Dynamo Kyjev 3 0 1 2 3:6 1
4. Ferencváros Budapešť 3 0 1 2 4:11 1

Skupina H:

Basaksehir - Manchester United 2:1 (2:1)

Branky: 13. Ba, 40. Višča - 43. Martial.

Lipsko - Paris St. Germain 2:1 (1:1)

Branky: 42. Nkunku, 57. Forsberg z pen. - 6. Di María. ČK: 69. Gueye, 90.+5 Kimpembe (oba PSG).

1. Manchester United 3 2 0 1 8:3 6
2. Lipsko 3 2 0 1 4:6 6
3. Paris St. Germain 3 1 0 2 4:4 3
4. Basaksehir 3 1 0 2 2:5 3