reklama

Potřebuje čas, brání Messiho kouč. Hvězdná posila si se slavnými parťáky moc nerozumí

Lionel Messi si zatím se spoluhráči z Paříže moc nerozumí Lionel Messi si zatím se spoluhráči z Paříže moc nerozumí autor: Reuters
Tohle má být ta nezastavitelná mašina, kterou v ofenzivě řídí elitní trojzubec Kylian Mbappé, Lionel Messi, Neymar? Superhvězdami nabitý tým Paris St. Germain vstoupil do nového ročníku fotbalové Ligy mistrů hodně rozpačitou středeční remízou 1:1 na půdě outsidera z Brugg.

"Nikdo v našem mužstvu nemůže být spokojený s výkonem ani s výsledkem," uznal kouč Mauricio Pochettino.

"Přijeli jsme sem pro body. Pro všechny body. Klobouk dolů před hráči Brugg. Chtěli to víc než my a zasloužili si bod," doplnil trenér největšího favorita celé soutěže.

Messi, letní posila z Barcelony, poprvé v PSG nastoupil po boku Neymara a Mbappého. Jejich spolupráce ale příliš nefungovala. Mbappé sice v 15. minutě nahrál na vedoucí gól Anderu Herrerovi, ale krátce po pauze odstoupil kvůli zranění. Messi trefil brankovou konstrukci, Neymar byl prakticky neviditelný.

"Potřebují čas, aby si vytvořili vzájemné porozumění," bránil je Pochettino. "To je jasné a už jsme o tom v posledních dnech mluvili. Musíme vybudovat tým," upozornil.

Sám si ale uvědomoval, že takoví fotbalisté by toho prostě měli ukázat mnohem víc. "Nebyl to pro nás dobrý večer," souhlasil Pochettino. "Je potřeba zůstat v klidu a pokračovat v práci. Časem se věci zlepší," uklidňoval argentinský kouč.

Zato jeho protějšek Philippe Clement byl mimořádně spokojený. "Moji hráči odehráli historický zápas. Jsem extrémně hrdý. Měli jsme větší motivaci, ukázali velkou sílu a bojovali až do konce," prohlásil belgický kouč.

Club Bruggy je ve skupině A, kterou vede Manchester City po vítězství 6:3 nad Lipskem, jasným outsiderem.

"Máme před sebou pět finále, ale utkání s PSG bylo hodně důležité. Hráči ukázali, co umí. Je to i varování pro ostatní týmy. Pouze když sníte a společně pracujete, můžete zbořit pomyslné hranice," deklamoval Clement.

reklama