reklama

Slovan po historické ostudě v Lize mistrů vyhodil trenéra Ševelu

Gól Andraže Šporara (vlevo) na postup nestačil Gól Andraže Šporara (vlevo) na postup nestačil autor: ČTK
Školácký, hanebný, bezduchý. Nevybíravá adjektiva se valí na Slovan Bratislava poté, co slovenský šampion vypadl v prvním předkole Ligy mistrů s týmem Sutjeska Nikšić. Blamáž už odnesl trenér Martin Ševela, kterého se den vedení klubu rozhodlo den po utkání propustit, tresty brzy pocítí i hráči.

Víte, jaký je rozdíl mezi zmrzlinou a Slovanem Bratislava? Zmrzlina vydrží v poháru déle. Slovenský mistr se po blamáži s černohorským týmem stal obětí jízlivých vtipů a posměšků.

"Opět jsme pro smích celému Slovensku. Celý rok se nám budou posmívat. A zaslouženě," lamentoval na Facebooku brankář Slovanu Dominik Greif, který tak narážel na loňský výpadek Slovanu v předkole Evropské ligy s Rapidem Vídeň, který rovněž vzbudil lavinu kritiky.

Uběhl rok a slovenský šampion je po vyřazení od Sutjesky v obdobné pozici. Pouze s tím rozdílem, že tentokrát po blamáži vyhodil kouče Martina Ševelu a má šanci na reparát v Evropské lize.

"Trenéra jsem loni po vypadnutí s Rapidem podržel, a to navzdory tlaku veřejnosti. Chtěl jsem mu dopřát prostor na práci s týmem. Ale za ten rok jsme se vůbec neposunuli," prohlásil generální manažer klubu Ivan Kmotrík mladší.

"Musíme si přiznat, že jsme oba zápasy a především odvetu z pohledu připravenosti mužstva i taktiky nezvládli. Ale vina samozřejmě není jen trenérova, důsledky pocítí i hráči," dodal šéf Slovanu.

Ostuda vyvrcholila v penaltách

Domácí zápas se Sutjeskou Nikšić měl být hrdým symbolem evropského návratu na Tehelné pole, zbrusu nového stadionu, na který se "belasí" v březnu vrátili po deseti letech exilu na Pasienkách.

Jenže černohorský outsider slovenského mistra zaskočil a z Bratislavy si odvezl remízu 1:1. Stejným výsledkem pak skončila odveta v Nikšići a zase Slovan inkasoval v posledních vteřinách zápasu. Tentokrát se ve třetí minutě prosadil z dorážky po rohu Šofranac.

Mandjeck si stěžuje na Spartu u FIFA, chce rozvázat smlouvu Mandjeck si stěžuje na Spartu u FIFA, chce rozvázat smlouvu Čtěte zde

Epochální ostudu Slovan dokonal v následném penaltovém rozstřelu. Hosté neproměnili hned tři pokusy z pěti, poslední z nich zahodil nejlepší střelec minulého ligového ročníku Andraž Šporar.

Před losem předkola Ligy mistrů přitom znal černohorský Nikšić možná jen ten, kdo jezdí poblíž na dovolenou. Šedesátitisícové město je známé produkcí obstojného piva, fotbalem ale určitě ne.

Krátce po zápase se v Nikšići rozječely majáky na sanitních vozech. Na oslavu. Sutjeska totiž v Evropských pohárech ještě nikdy nikoho nevyřadila, jde o provinční klub s rozpočtem kolem třiadvaceti milionů korun. Jen pro srovnání: s takovými penězi by v Česku hrála důstojnou roli ve třetí nejvyšší soutěži.

"Těžko se mi hledají slova. Nechci vybouchnout, protože bych řekl něco, co by mě potom mrzelo. Kdybych ventiloval to, co si myslím, bylo by to hodně špatné. Můžu používat jenom klišé," prohlásil nasupený Greif.

Za bitkou na Slovensko. V Bratislavě se servali Poláci a Bulhaři, dorazili i z Ajaxu Za bitkou na Slovensko. V Bratislavě se servali Poláci a Bulhaři, dorazili i z Ajaxu Čtěte zde
reklama