reklama

Překvapili jsme sami sebe, říká gólman Vaclík. S Basilejí má v Lize mistrů nakročeno k postupu

Tomáš Vaclík (vlevo) oslavuje se spoluhráči výhru nad CSKA Tomáš Vaclík (vlevo) oslavuje se spoluhráči výhru nad CSKA autor: Reuters
Podruhé za sebou udržel český brankář Tomáš Vaclík ve fotbalové Lize mistrů čisté konto a po středeční výhře 2:0 na stadionu CSKA Moskva je s Basilejí blízko k postupu do vyřazovací fáze. "Teď už to jen dotáhnout," přeje si gólman.

Basilej - Fotbalistům Basileje se ve skupině s Manchesterem United, Benfikou a ruským celkem nedávaly nijak extra velké šance na postup.

Liga mistrů přehledně: Tabulky, výsledky, program Liga mistrů přehledně: Tabulky, výsledky, program Prohlédněte zde

Po polovině odehraných zápasů je ale švýcarský mistr na druhé příčce za suverénním anglickým velkoklubem a vzhledem k tomu, že Benfica nezískala ještě ani bod, může být středeční výhra pro Vaclíka a spol. klíčová.

"Možná se to tak dá brát. Už předtím jsme si s klukama říkali, že kdo v dvojzápase s CSKA získá víc bodů, může udělat velký krok k postupu. Tak se uvidí za čtrnáct dní doma, tři body už máme," pochvaloval si Vaclík v rozhovoru pro agenturu Nehoda Sport, jež ho zastupuje.

I samotné hráče Basileje podle něho trochu překvapilo, jak dobře si ve skupině Ligy mistrů stojí. "Je pravda, že asi nikoho z našeho týmu to nenapadlo, spíš jsme si říkali, že budeme hrát o třetí místo a o postup do Evropské ligy. Podle papírových předpokladů jsme asi trošku jinde, proti nám stojí obrovské kluby, velké rozpočty, skvělí hráči. Asi je to trochu překvapení, ale projevilo se to, že Benfica měla nějaké problémy, když hrála s námi, CSKA nás teď ve druhém poločase docela přehrávalo, ale podařily se nám nějaké akce a dobře jsme to uhráli vzadu."

V Moskvě, kde hosty vedl jako kapitán Marek Suchý, dokonce nemusel řešit ani příliš ošemetných situací. "Musím říct, že zase tolik práce jsem neměl. Řekl bych to tak, že co bylo potřeba, to jsme s obranou dobře vyřešili a zvládli. Ale nuly si samozřejmě velmi vážím," hodnotil Vaclík středeční vystoupení, v němž nečelil ani jedné přímé střele mezi tyče.

S Basilejí už koneckonců jednou poznal, jaké to je postoupit v prestižní soutěži mezi šestnáct nejlepších klubů. "Já už to tady jednou zažil, hned v mojí první sezoně v Basileji jsme za sebou nechali Liverpool," připomněl Vaclík. "Víme, že naše aktuální výsledky mají ve Švýcarsku velký ohlas, že to lidi prožívají a fandí nám. Když si vezmu, že jsme si na začátku říkali, jak těžkou skupinu jsme dostali, bylo by to velký, kdybychom postoupili," zasnil se.

reklama