Přemožitel Plzně si Ligu mistrů nezahraje. Prohrál v Kyjevě

Aktualizováno 15. 9. 2020 23:09
Přemožitel Plzně Alkmaar vypadl ve třetím předkole fotbalové Ligy mistrů. Nizozemský tým nestačil na Dynamo Kyjev, na jehož stadionu prohrál 0:2. Oba góly vstřelilo Dynamo ve druhém poločase, o Ligu mistrů si ukrajinský celek zahraje s Gentem, který porazil 2:1 Rapid Vídeň.
Radost fotbalistů Dynama Kyjev po vstřelení gólu do sítě Alkmaaru.
Radost fotbalistů Dynama Kyjev po vstřelení gólu do sítě Alkmaaru. | Foto: Reuters

Plzeňská Viktoria před třemi týdny v Alkmaaru prohrála 1:3 po prodloužení, přičemž o vedení přišla v páté minutě nastavení. Druhý postup do hlavní fáze elitní soutěže po roce 2009 si ale nizozemský celek nevybojoval.

Naděje na skupinovou fázi LM se rozplynuly i Benfice Lisabon, jež v předchozích deseti ročnících v hlavní soutěži nechyběla. Portugalský vicemistr prohrál 1:2 na hřišti PAOK Soluň a stejně jako Alkmaar se musí spokojit se startem ve skupině Evropské ligy. Řecký klub naopak zůstal ve hře o premiérovou účast mezi elitou a utká se o ni s Krasnodarem.

Kvůli koronaviru se zápasy třetího předkola hrají jen na jedno utkání, závěrečné čtvrté předkolo už bude klasicky s odvetami. Představí se v něm i pražská Slavia, která se soupeře dozví ve středu večer. Bude jím vítěz duelu mezi dánským Midtjyllandem a švýcarským celkem Young Boys Bern.

3. předkolo fotbalové Ligy mistrů - nemistrovská část:

Dynamo Kyjev - Alkmaar 2:0 (0:0), PAOK Soluň - Benfica Lisabon 2:1 (0:0), Gent - Rapid Vídeň 2:1 (1:0).