Real nakročil k postupu do finále rázně. Dvakrát skóroval a otočil utkání v Mnichově

Aktualizováno 25. 4. 2018 23:09
Fotbalisté Realu Madridu zvítězili v prvním semifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov 2:1. Domácí vedli po gólu Kimmicha, ale trefy Marcela a Asensia zajistily výhru pro obhájce titulu.
Sergio Ramos a Marcelo ve víru oslav první branky Realu Madrid
Sergio Ramos a Marcelo ve víru oslav první branky Realu Madrid | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Realu Madrid otočili úvodní semifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov a zvítězili 2:1. Obhájci trofeje tak mají do finále blíž. Odveta ve Španělsku se hraje příští úterý.

Utkání jsme sledovali v online reportáži.

Bayern sice vedl gólem Joshuy Kimmicha z 28. minuty, těsně před pauzou ale srovnal další krajní obránce Marcelo a v 57. minutě střídající Marco Asensio dokonal obrat.

Real si z Mnichova odvezl stejný výsledek jako v loňském čtvrtfinále, německého soupeře porazil v šestém pohárovém utkání za sebou a připravil mu první domácí soutěžní prohru v této sezoně.

První komplikace pro Bayern nastala už v osmé minutě, kdy se zranil zkušený záložník Robben a musel ho vystřídat Thiago. Po pasáži bez větších šancí ve 28. minutě domácí otevřeli skóre z rychlého protiútoku. James Rodríguez, jenž v bavorském mužstvu hostuje právě z Realu, vyslal po křídle Kimmicha a pravý bek střelou z úhlu překvapil brankáře Navase.

O chvíli později přišel Bayern také o zraněného stopera Boatenga, kterého nahradil Süle. Mnichovští pak měli velkou převahu, ale druhý gól nepřidal Ribéry ani Hummels.

"Bílý balet" ve 44. minutě srovnal hned z první větší šance. Marcelo se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči a z voleje ho poslal přesně k tyči. Těsně před pauzou ještě Navas zneškodnil Lewandowského hlavičku.

Německý mistr začal aktivněji i druhý poločas, několik závarů však nedotáhl. V 57. minutě chladnokrevní hosté udeřili podruhé. Obránce Bayernu Rafinha špatnou přihrávkou rozjel brejk Realu, na jehož konci Lucas Vázquez našel přesně zakončujícího Asensia.

Chvíli poté Navas vyrazil Ribéryho ránu a gól z velké šance nedal ani Müller, který si na brankové čáře překážel s Lewandowskim.

V 71. minutě nebyla uznána branka Ronalda kvůli jeho zpracování rukou. Portugalský kanonýr tak v 11. zápase tohoto ročníku LM poprvé vyšel střelecky naprázdno. Pokus náhradníka Benzemy pak zastavil nohou domácí gólman Ulreich.

Bayern si v závěru vytvořil tlak, jenže na obranu Realu nevyzrál. V největší příležitosti Lewandowski vystřelil vedle. Madridský tým se tak přiblížil dalšímu finále a rekordnímu třetímu triumfu v Champions League po sobě.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů - po poločase:

Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2 (1:1)

Branky: 28. Kimmich - 44. Marcelo, 57. Asensio. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Ribéry, Thiago - Casemiro. Diváci: 70.000.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng (34. Süle), Hummels, Rafinha - Javi Martínez - Robben (8. Thiago), Müller, James Rodríguez (75. Tolisso), Ribéry - Lewandowski. Trenér: Heynckes.

Real: Navas - Carvajal (67. Benzema), Ramos, Varane, Marcelo - Modrič, Casemiro (83. Kovačič), Kroos - Lucas Vázquez, Ronaldo, Isco (46. Asensio). Trenér: Zidane.