reklama

Ronaldo šokoval, nejspíš opustí Real. Bylo to v Madridu skvělé, budoucnost brzy oznámím, prohlásil

PĚT. Tolik triumfů v Lize mistrů má na kontě Cristiano Ronaldo. Přidá další v dresu Realu? PĚT. Tolik triumfů v Lize mistrů má na kontě Cristiano Ronaldo. Přidá další v dresu Realu? autor: Reuters
Portugalská superstar má pátý triumf v Lize mistrů, o angažmá v Realu však mluvila v minulém čase.

Kyjev/Praha - Popáté vyhrál fotbalovou Ligu mistrů, což nikdo jiný nedokázal. Po trávníku v Kyjevě běhal Cristiano Ronaldo po finále proti Liverpoolu s trofejí pro vítěze a ukazoval pět prstů, v příštím ročníku se však s Realem Madrid o další obhajobu nejspíš nepokusí. Portugalský fantom totiž naznačil, že klub po devíti letech opustí, přestože má smlouvu až do roku 2021.

"Bylo to v Madridu skvělé," prohlásil s překvapivým využitím minulého času. "V příštích dnech dám fanouškům odpověď. Budoucnost kteréhokoliv hráče není v tuto chvíli důležitá, právě jsme napsali historii," pokračoval nejlepší střelec tohoto ročníku (15 tref) i všech dob soutěže (120 gólů).

Nyní třiatřicetiletý Ronaldo přišel do Realu Madrid před devíti lety a oslavil s ním čtyři triumfy v Lize mistrů. Jeden má z předchozího angažmá v Manchesteru United.

Jasno do Ronaldových plánů nevnesl ani prezident Realu Florentino Pérez. "Dneska není noc na řešení individuálních otázek," odmítl budoucnost největší hvězdy svého celku komentovat. "Ale vždycky je hodně rozruchu, i když se třeba nic neděje," uvedl.

Ronaldo nastřílel v tomto ročníku nejprestižnější klubové soutěže 15 branek, ale v semifinále ani finále se střelecky neprosadil. V Kyjevě ho zastínil především střelec dvou gólů Gareth Bale.

"Kdo je nejlepší střelec? Liga mistrů by se měla přejmenovat na CR7 Champions League. Vyhrál jsem ji pětkrát a zase vládnu střelcům, takže rozhodně nemám důvod být zklamaný, že jsem ve finále neskóroval," dodal Ronaldo, jehož osobní značkou je zkratka CR7.

reklama