reklama

Rozezlení fanoušci pronásledovali Barcelonu až do hotelu, kouče zasypali urážkami

Lionel Messi u klubového autobusu, čtvrtfinále LM Lionel Messi u klubového autobusu, čtvrtfinále LM autor: Reuters
Noční příjezd na hotel Sheraton v Lisabonu si tým Barcelony dobře zapamatuje. Skupina naštvaných fanoušků pronásledovala hráče a trenéry ke vstupní hale a pořádně jim vyčinila za prohru 2:8 s Bayernem ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Na ostrou reakci vlastních fanoušků nemuseli Barcelonští čekat ani do Španělska. Už v Lisabonu si na klubový autobus počíhali příznivci a počastovali hráče a trenéra Quique Setiéna nadávkami a urážkami.

Skupina údajně nebyla příliš početná, ale v tiché lisabonské noci bylo dobře slyšet, co na tým naštvaní fotbaloví fanoušci pokřikují. Podle reportéra Javiera Miguela většina hráčů na fanoušky raději vůbec nereagovala, ačkoli musela nadávky z bezprostřední blízkosti slyšet. Luis Suaréz, Nélson Semedo, Ivan Raktič či Antoine Griezmann křik prostě ignorovali.

Ochranka se musela věnovat především průchodu trenéra Setiéna a členů jeho realizačního týmu. Na kouče se za nevídaný debakl snášelo nejvíce zloby. Situaci se bezpečnostní službě podařilo udržet pod kontrolou, ale fanoušci odmítali i poté od hotelu odejít.

Podle reportéra deníku As bylo nejčastější nadávkou španělské slovo "sinvergüenzas", které lze přeložit jako "grázlové".

Část hráčů se však dočkala i potlesku, jako například mladíci Ansu Fati nebo Riqui Puig. Fati do čtvrtfinále Ligy mistrů zasáhl jako střídající hráč.

Podobně bouřlivé přivítání čeká nejspíš na tým Barcelony i dnes, kdy se vrátí z Lisabonu na Nou Camp.

Podívejte se na sestřih čtvrtfinálového zápasu mezi Barcelonou a Bayernem:

O2 TV Sport
reklama