reklama

Rozhodčího z Ligy mistrů zadržela při razii policie. Byla to jen náhoda, hájí se sudí

Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea autor: Reuters
Fotbalového rozhodčího Slavka Vinčiče zatkla policie při razii v Bosně a Hercegovině. Slovinského arbitra muži zákona vyslechli, poté mu umožnili odjet do vlasti.

Cílem zátahu byl i podnik pochybné pověsti v Bijeljině, v němž se Vinčič zrovna bavil a který je spojován s Tijanou Maksimovičovou, jež je podle policie hlavou gangu zabývajícího se mimo jiné prostitucí a drogami.

Maksimovičovou zatkli policisté, když se s dalšími třemi ženami pokusila ve člunu překročit nedaleké hranice s Chorvatskem.

Tijana Maksimovičová by podle policie měla být předpokládanou šéfkou gangu:

Při razii našli muži zákona množství zbraní, drog a hotovosti, zadrželi devět žen a 26 mužů. Mezi nimi právě i slovinského fotbalového sudího, jenž v Lize mistrů rozhodoval přes dvě desítky duelů včetně třeba zápasů Genk - Liverpool a Manchester City - Šachtar Doněck.

"Během prohlídky domu a vozidel používaných podezřelými policisté našli a zabavili čtrnáct balíčků kokainu, deset pistolí, tři ochranné oděvy, přes deset tisíc eur v různých měnách, telefony a laptopy," uvedla bosenská policie v prohlášení.

Zatímco někteří zadržení čelí obvinění ze zločinu, obchodu s drogami a nedovoleného ozbrojování, Vinčiče policie po výslechu propustila.

"Po schůzce s obchodními partnery jsme byli pozvaní na párty na ranči, které jsme přijali. Po policejním zátahu nás vzali k informativnímu rozhovoru, kde jsem vysvětlil, že ty lidi vůbec neznám," hájil se čtyřicetiletý Vinčič ve slovinských médiích. "Poté mi dali svolení, že se můžu vrátit domů do Slovinska," doplnil rodák z Mariboru.

Za svého muže se postavil i šéf slovinských rozhodčích Vlado Šajn. "Je to náhoda, že tam Vinčič zrovna byl. Byl prostě ve špatnou dobu na špatném místě. Ale skvrna na jeho pověsti mu může zničit rozhodcovskou kariéru," obává se Šajn.

Opora Chelsea v potížích. Fotbalistu zatkli ve čtyři ráno po konfliktu s modelkou Opora Chelsea v potížích. Fotbalistu zatkli ve čtyři ráno po konfliktu s modelkou Čtěte zde
reklama