Barcelona po obratu zdolala Inter 2:1, Liverpool zvládl přestřelku s Rakušany

Aktualizováno 2. 10. 2019 23:03
Fotbalisté Barcelony v Lize mistrů doma zdolali Inter Milán po obratu 2:1 a ve druhém utkání "slávistické" skupiny F poprvé vyhráli. Oba góly katalánského týmu vstřelil Luis Suárez ve druhém poločase.

Inter bez zraněného útočníka Romela Lukaka začal na stadionu Camp Nou výborně a už ve třetí minutě otevřel skóre. Po standardní situaci se dostal míč na rozběhnutého Lautara Martíneze, který křížnou střelou propálil brankáře Marca-Andrého ter Stegena.

Barcelona s uzdraveným kapitánem Lionelem Messim ve zbytku poločasu neúspěšně dobývala obranný val hostů. Ti hrozili z nebezpečných brejků, po jednom z nich Martínezovu hlavičku zlikvidoval Ter Stegen.

Domácí se trápili i na začátku druhého dějství, ale v 58. minutě vyrovnali. Střídající Arturo Vidal vyzval Luise Suáreze a uruguayský kanonýr se z voleje trefil přesně k tyči. V závěru pak Interu došly síly a lídři italské ligy neudrželi ani remízu. Messi si pohrál s několika obránci a předložil míč Suárezovi, jenž v 84. minutě podruhé překonal gólmana Samira Handanoviče.

"Barca" doma prodloužila vítěznou sérii na 14 soutěžních zápasů. Inter v Lize mistrů nevyhrál pošesté za sebou a má jediný bod za remízu 1:1 se Slavií. Na jejím stadionu se za tři týdny představí Barcelona.

Obhájce trofeje Liverpool doma se Salcburkem ztratil tříbrankové vedení, přesto nakonec rakouského outsidera udolal 4:3 a ve skupině E částečně odčinil úvodní porážku 0:2 v Neapoli.

"Reds" na Anfieldu nakročili k vítězství už po úvodních 36 minutách, kdy se prosadili bývalý hráč Salcburku Sadio Mané, Andrew Robertson a Muhammad Salah. Jenže hosté ztrátu překvapivě smazali. Do přestávky snížil Hwang Hi-čchan a mezi 56. a 60. minutou se prosadili Takumi Minamino a Erling Haaland, který debutoval v LM hattrickem proti Genku. V 69. minutě však lídra anglické ligy zachránil vítěznou brankou Salah.

Neapol remizovala 0:0 na stadionu Genku a nepotvrdila domácí triumf nad Liverpoolem. Belgický tým s bývalým plzeňským záložníkem Patrikem Hrošovským po debaklu 2:6 od Salcburku poprvé v novém ročníku soutěže bodoval.

Neapol byla v prvním poločase několikrát blízko gólu. V 16. minutě střelu Josého Callejóna brankář Gaëtan Coucke vytáhnul na tyč a dorážející Arkadiusz Milik nejprve trefil obránce a poté břevno. Polský útočník později hlavičkoval opět do horní tyče, Hrošovský zase na brankové čáře zastavil ránu Kalidoua Koulibalyho.

Italský favorit se neprosadil ani po změně stran, kdy velkou šanci neproměnil Callejón, a nezvítězil v osmém venkovním utkání Ligy mistrů po sobě. Genk stále čeká na premiérovou výhru ve skupině elitní soutěže.

Ajax Amsterodam vyhrál ve Valencii 3:0 a s šesti body vede skupinu H. V první půli se o góly postarali Hakím Zijach a Quincy Promes, po změně stran zvýšil Donny van de Beek. Chelsea zvítězila v Lille 2:1 a poprvé v sezoně LM bodovala. Na branku hostujícího Tammyho Abrahama v prvním poločase odpověděl Victor Osimhen. V 78. minutě utkání rozhodl Willian.

Lipsko bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka ve skupině G doma podlehlo Lyonu 0:2 a nenavázalo na úvodní výhru nad Benficou. Lisabonský tým v Petrohradě podlehl Zenitu 1:3 a zůstává bez bodu.

2. kolo fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

KRC Genk - SSC Neapol 0:0

Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Dingert (video, Něm.).

FC Liverpool - Red Bull Salcburk 4:3 (3:1)

Branky: 36. a 69. Salah, 9. Mané, 25. Robertson - 39. Hwang Hi-čchan, 56. Minamino, 60. Haaland. Rozhodčí: Ekberg - Culum, Hallberg (všichni Švéd.) - Gil (video, Šp.).

1. Neapol 2 1 1 0 2:0 4
2. Salcburk 2 1 0 1 9:6 3
3. Liverpool 2 1 0 1 4:5 3
4. Genk 2 0 1 1 2:6 1

Skupina F:

FC Barcelona - Inter Milán 2:1 (0:1)

Branky: 58. a 84. Suárez - 3. Martínez. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) - Makkelie (video, Niz.).

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Lenglet, Semedo - De Jong, Busquets (53. Vidal), Arthur - Messi, Suárez, Griezmann (66. Dembélé). Trenér: Valverde.

Inter: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva (71. D'Ambrosio), Barella, Brozovič, Sensi (78. Politano), Asamoah - Martínez, Sánchez (66. Gagliardini). Trenér: Conte.

Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Branky: 35. a 89. Hakimí.

1. Dortmund 2 1 1 0 2:0 4
2. FC Barcelona 2 1 1 0 2:1 4
3. Inter Milán 2 0 1 1 2:3 1
4. Slavia Praha 2 0 1 1 1:3 1

Skupina G:

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 3:1 (1:0)

Branky: 22. Dzjuba, 70. vlastní Dias. 78. Azmún - 85. De Tomás. Rozhodčí: Del Cerro - Yuste, Alonso - Sánchez (video, všichni Šp.).

RB Lipsko - Olympique Lyon 0:2 (0:1)

Branky: 11. Depay, 65. Terrier. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.).

1. Zenit Petrohrad 2 1 1 0 4:2 4
2. Lyon 2 1 1 0 3:1 4
3. Lipsko 2 1 0 1 2:3 3
4. Benfica Lisabon 2 0 0 2 2:5 0

Skupina H:

Valencie CF - Ajax Amsterodam 0:3 (0:2)

Branky: 8. Zijach, 34. Promes, 67. Van de Beek. Rozhodčí: Orsato - Giallatini, Preti - Guida (video, všichni It.).

Lille OSC - Chelsea FC 1:2 (1:1)

Branky: 33. Osimhen - 22. Abraham, 78. Willian. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.) - Dias (video, Portug.).

1. Ajax Amsterodam 2 2 0 0 6:0 6
2. Chelsea 2 1 0 1 2:2 3
3. Valencie 2 1 0 1 1:3 3
4. Lille 2 0 0 2 1:5 0