reklama

UEFA potrestala Slavii. Sešívaní zaplatí za pokřik fanoušků 1,7 milionu korun

Fanoušci Slavie Praha. Fanoušci Slavie Praha. autor: Milan Kammermayer
Disciplinární komise Evropské fotbalové unie UEFA uložila pražské Slavii pokutu 66 tisíc eur (zhruba 1,7 milionu korun).

Nyon - Klub z Edenu pyká za pokřik fanoušků, kteří v domácím úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev skandovali "UEFA mafia". UEFA ani Slavia zatím informaci oficiálně neoznámily. Informaci přinesl iSport.cz a ČTK. 

V případu výroků slávistického vedení po prohrané odvetě v Kyjevě o týden později zatím disciplinárka UEFA verdikt nevynesla. Pražané se po dvojzápase cítili poškozeni verdikty rozhodčího a funkcionáři klubu se na sociální síti opřeli do sudích i ukrajinského místopředsedy UEFA Hrihorije Surkise, který je bratrem šéfa Dynama Kyjev Ihora.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík jej vyzval k rezignaci a další člen představenstva Tomáš Bůzek dokonce použil vulgarity. Oba své příspěvky na Twitteru později smazali. Tvrdík se za neslušná slova omluvil, UEFA i tak začala poznámky klubového vedení řešit.

Slavia s Kyjevem vypadla po domácí remíze 1:1 a venkovní porážce 0:2. V odvetě na Ukrajině červenobílí marně protestovali u polských rozhodčích v čele s Danielem Stefanským proti neuznanému gólu Stanislava Tecla v závěru prvního poločasu a druhé brance Dynama, která padla z ofsajdu. V prvním utkání v Edenu zase soupeř skóroval poté, co sudí nepřerušil hru, i když na trávníku byly dva míče.

Vysokou pokutu od UEFA v minulých dnech dostala i pražská Sparta. Letenští byli potrestáni za chování fanoušků v obou zápasech 2. předkola Evropské ligy se Spartakem Subotica. UEFA klubu uložila dvě pokuty po 50 tisících eur, což je v součtu přes dva a půl milionu korun. Sparta navíc musí odehrát příští utkání v pohárech bez diváků.

reklama