reklama

Chceme postoupit ze skupiny, ale ze Slavie máme respekt, říká legenda Interu Zanetti

Javier Zanetti losuje soupeře pro Ligu mistrů Javier Zanetti losuje soupeře pro Ligu mistrů autor: ČTK
S Interem na klubové úrovni dosáhl všeho, čeho dosáhnout jde. Pětkrát získal titul v italské Serii A, čtyřikrát domácí pohár a superpohár, dokráčel s Milánem pro pohár UEFA i výhru v Lize mistrů. Teď se Javier Zanetti chystá v roli viceprezidenta klubu na těžkou skupinu Champions League. Narazí v ní i na Slavii.

A to dokonce hned v prvním zápase, příští úterý doma na San Siru. Inter pomýšlí na postup z extrémně těžké skupiny s Barcelonou, Dortmundem a právě sešívanými. Pokud chce postoupit, musí zápasy s českým týmem zvládnout.

Zanetti si toho je dobře vědom. "Máme ze Slavie respekt, ale je to náš první zápas doma a chceme ho zvládnout. Doufám, že to pro nás bude velký zápas," přeje si bývalý reprezentant Argentiny.

Milán postoupil do základní skupiny přímo, měl tedy cestu relativně snazší oproti Slavii, která musela zvládnout play-off s rumunskou Kluží. "Slavia si postup do Ligy mistrů určitě zaslouží," míní Zanetti. "Nerad mluvím o jednotlivých fotbalistech, daleko raději vidím, jak pracuje celé mužstvo, což je tady vidět," dodává legenda Interu.

Do Prahy přiletěl někdejší vynikající bek otevřít novou zahraniční akademii svého klubu, ta najde tentokrát útočiště přímo v Praze. "Český fotbal velmi respektuju, stejně jako české hráče. Měl jsem samozřejmě možnost se s mnohými setkat a hrát proti nim," říká Zanetti.

Ambice Interu v základní skupině F jsou postupové. "Bude to těžká, komplikovaná skupina. Barcelona, Borussia Dortmund, Slavia," vyjmenovává soupeře.

"Všichni to budou obtížní protivníci. My jsme ale Inter a samozřejmě chceme dosáhnout dobrých výsledků, především postoupit dál," dává Zanetti najevo, že Internazionale je přece jen velkoklub světových rozměrů.

Českému klubu z druhé strany Vltavy se ale černo-modré podařilo překvapit, a to poměrně nedávno. Sparta v základní skupině Evropské ligy v sezoně 2016-2017 dokázala porazit Milán 3:1 díky dvěma zásahům Kadlece a jedné trefě Holka.

Tuto porážku už bývalý pravý obránce prožil jako viceprezident klubu, se kterým spojil většinu své hráčské kariéry. "V Itálii jsem prožil více než polovinu svého života, za což musím poděkovat hlavně Interu, který mi jako mladému otevřel dveře," vrací se Zanetti na začátek.

"Jsem naprostou součástí klubu, jsem s Interem pevně spojen, a právě proto pokračuju v této manažerské pozici. Je to organizace, která si mě vybrala, stejně tak jako Pavla Nedvěda si vybral Juventus. Už se necítím jako cizinec, ale jako Ital," přirovnává se k bývalému českému reprezentantovi, který zastává velmi podobnou roli v Turíně.

reklama