reklama

Trable Slovanu v Lize mistrů kvůli koronaviru. Buď nastoupí s béčkem, nebo končí

Alexandar Čavrič ze Slovanu Bratislava. Alexandar Čavrič ze Slovanu Bratislava. autor: Miro Gasidlo/www.skslovan.com
Do obrovských potíží se dostal slovenský fotbalový mistr Slovan Bratislava. Tým odletěl na Faerské ostrovy k utkání prvního předkola Ligy mistrů, ale kvůli jednomu pozitivnímu testu na koronavirus čelí přísnému dilematu. Buď odehraje zápas s rezervním týmem, nebo severský sok postoupí bez boje.

Fotbalisté Slovanu se těšili na úvodní boj nejprestižnější klubové soutěže, ale už zkraje týdne se vyskytly první potíže. Podle webu Šport.sk měl záložník Vladimír Weiss mladší v pondělí pozitivní test na koronavirus.

Ve třiceti v nejlepší formě. Bayern táhne vtipálek, jenž na hřišti nemá obdoby Ve třiceti v nejlepší formě. Bayern táhne vtipálek, jenž na hřišti nemá obdoby Čtěte zde

Mužstvo i tak odcestovalo na Faerské ostrovy, kde mělo hrát dnes večer první předkolo Ligy mistrů na jediné utkání proti tamním šampionům, týmu KÍ Klaksvík. Po příletu se tým podrobil dalšímu testování a podle faerských médií z něj vyšel pozitivně tentokrát fyzioterapeut Slovanu.

Do situace se následně vložily faerské zdravotnické orgány, které zakázaly zápas v původním středečním termínu a nabídly Slovanu dvě varianty. Buď čtrnáctidenní karanténa na Faerských ostrovech, nebo odlet domů.

První možnost je nejen kvůli termínové listině Ligy mistrů prakticky nereálná, druhá brala Slovanu šanci bojovat o postup. Později přišla s třetí alternativou na základě dalších jednání UEFA.

Zápas se může odehrát v pátek, ale nesmí do něj zasáhnout nikdo z výpravy "belasých", která dorazila už na středeční termín. Jinými slovy, Slovan může poslat do boje své rezervní mužstvo, jež působí v druhé nejvyšší slovenské soutěži. Je teď na něm, jak zareaguje.

Béčko Slovanu je po nekompletních třech kolech již rozehrané druhé ligy na posledním místě bez bodu a se skóre 1:7. Po Banské Bystrici, Skalici a Podbrezové by si jeho členové zahráli proti nejlepšímu celku Faerských ostrovů.

Už v úterý se v rámci nového ročníku Ligy mistrů odehrálo pět utkání prvního předkola, byť probíhající sezona v této soutěži ještě neskončila a dnes večer je na programu druhé semifinále. První předkolo pokračuje bez zápasu Klaksvíku se Slovanem dalšími 11 duely.

reklama