reklama

"Sobeckost menšiny musí skončit." UEFA hrozí velkoklubům kvůli projektu superligy

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Evropská fotbalová unie (UEFA) znovu varovala kluby před vytvořením uzavřené superligy. Pohrozila jim soudy, vyloučením z evropských pohárů nebo zákazem startu jejich hráčů v reprezentačních soutěžích.

UEFA má v pondělí oznámit změnu formátu Ligy mistrů a dnešním prohlášením, které podpořili představitelé španělské, anglické a italské ligy i tamních svazů, reagovala na sílící spekulace, že některé celky chtějí vytvořit vlastní elitní soutěž.

Slavia je plná rasistů. A ty myslíš, že bych tu byl? Olayinka se zastal týmu Slavia je plná rasistů. A ty myslíš, že bych tu byl? Olayinka se zastal týmu Čtěte zde

"Doslechli jsme se, že některé anglické, španělské a italské kluby plánují založení uzavřené superligy," uvedla UEFA. "Pokud by se tak stalo, jsme my i FIFA připraveni se bránit všemi dostupnými prostředky," dodala.

"Společně se postavíme proti tomuto cynickému projektu, který je založen výhradně na zájmech několika klubů. Přitom v současnosti svět potřebuje především solidaritu. Fotbal je navíc založen na soutěžení, nic jiného nepřichází v úvahu," uvedla UEFA.

Zopakovala také, že za založení elitní uzavřené ligy budou kluby vyloučeny ze všech domácích i evropských a světových soutěží. Jejich hráči navíc přijdou o možnost nastupovat za reprezentaci.

"Děkujeme klubům v ostatních zemích, zejména ve Francii a Německu, že se k tomu (založení superligy) nepřidaly. Vyzýváme fanoušky, politiky, prostě všechny, co milují fotbal, aby nám pomohli proti tomu bojovat. Sobeckost menšiny musí skončit. Dost je dost," uvedla UEFA.

Bývalý nizozemský reprezentační záložník Clarence Seedorf se vyjádřil ke Kúdelově případu: "Mluvení na soupeře se zakrytými ústy musíme trestat." Reuters |  01:06
reklama