Real díky Ronaldovi skolil Bayern, Leicester s Atléticem prohrál

Aktualizováno 12. 4. 2017 23:31
Ve čtvrtfinále Ligy mistrů uspěl ve středu Real Madrid na hřišti Bayernu Mnichov, Atlético Madrid porazilo doma Leicester a Monako zvítězilo v německém Dortmundu.
Cristiano Ronaldo a Marco Asensio
Cristiano Ronaldo a Marco Asensio | Foto: Reuters

Mnichov - Obhájce trofeje Real Madrid v úvodním čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů po obratu zvítězil 2:1 na hřišti oslabeného Bayernu Mnichov. Oba góly "Bílého baletu" vstřelil hvězdný kanonýr Cristiano Ronaldo, který jako první hráč zaznamenal sto gólů v evropských pohárech. Druhý madridský tým a loňský finalista Atlético doma zdolalo nováčka Leicester 1:0. Odvety se hrají v úterý.

"Vyhráli jsme první zápas, ale ten zatím o ničem nerozhoduje. Bayern má obrovskou kvalitu a v odvetě můžeme ještě trpět," řekl novinářům kouč Realu Zinédine Zidane.

Ronaldo se postaral o obrat

Bayern, kterému kvůli zraněnému ramenu chyběl nejlepší střelec Lewandowski, se dostal do vedení ve 25. minutě. Thiago našel z rohového kopu Vidala a ten se prosadil razantní hlavičkou. Chilský záložník mohl v nastavení první půle zvýšit z penalty po Carvajalově ruce, ale branku vysoko přestřelil.

Německého šampiona Vidalovo selhání po změně stran mrzelo. Ve 47. minutě totiž vyrovnal pohotovou ranou Ronaldo a v LM se prosadil poprvé po 659 minutách. Obránce Martínez pak během tří minut dostal dvě žluté karty a poslal Bayern na téměř půl hodiny do deseti.

"V prvním poločase jsme měli utkání zcela pod kontrolou, ale nedokázali jsme využívat volných prostorů. Gólem na 1:1 se Real vrátil do hry a červená karta zápas zlomila," uvedl kapitán a obránce Bayernu Philipp Lahm.

Ronalda nejprve ve velké šanci vychytal Neuer, ale kapitán portugalské reprezentace si spravil chuť v 77. minutě, kdy propálil domácího gólmana a zařídil Realu nadějnou výhru. Fotbalisté Bayernu uzavřeli rekordní domácí vítěznou sérii v LM na 16 zápasech.

Leicester nedal gól

Atléticu zajistil nejtěsnější náskok ve 28. minutě z penalty Francouz Griezmann, kterého po dlouhém úniku fauloval Albrighton. Hostům nepomohly stížnosti, že ke kontaktu došlo ještě před pokutovým územím. "Bohužel jsme doplatili na velmi špatné rozhodnutí. K faulu jednoznačně došlo mimo šestnáctku," upozornil brankář Leicesteru Kasper Schmeichel.

Hráči Leicesteru potvrdili, že jsou nejméně produktivním čtvrtfinalistou této sezony a důležitý venkovní gól si neodvezli. Atlético doma vyhrálo 29. z posledních 35 pohárových duelů a udrželo v Madridu neporazitelnost s anglickými soupeři.

"Bylo to hrozně bojovné utkání. Pro nás je to dobré vítězství, ale odveta bude těžká. Stále je o co hrát," konstatoval trenér Atlética Diego Simeone.

Úvodní čtvrtfinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Borussia Dortmund - AS Monako 2:3 (0:2)

Branky: 57. Dembélé, 84. Kagawa - 19. a 79. Mbappé, 35. vlastní Bender. Rozhodčí: Orsato - Tonolini, Manganelli (všichni It.). ŽK: Papastathopulos, Ginter - Jemerson, Lemar, Dirar, Fabinho, Subašič. Diváci: 65.849.

Dortmund: Bürki - Ginter, Papastathopulos, Bender (46. Sahin)- Piszczek, Kagawa, Weigl, Schmelzer (46. Pulišič) - Dembélé, Guerreiro - Aubameyang. Trenér: Tuchel.

Monako: Subašič - Touré, Glik, Jemerson, Raggi - Silva (66. Dirar), Moutinho, Fabinho, Lemar - Falcao (85. Germain), Mbappé. Trenér: Jardim.

Atlético Madrid - Leicester City 1:0 (1:0)

Branka: 28. Griezmann z pen. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Huth, Benalouane, Albrighton. Diváci: 51.423.

Atlético: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Filipe Luís - Saúl, Gabi, Koke, Carrasco (65. Correa) - Torres (75. Thomas), Griezmann. Trenér: Simeone.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs - Mahriz, Drinkwater, Ndidi, Albrighton - Vardy (78. Slimaní), Okazaki (46. King). Trenér: Shakespeare.

Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2 (1:0)

Branka: 35. Vidal - 47. a 77. Ronaldo. Rozhodčí: Rizzoli - Di Fiore, Meli (všichni It.). ŽK: Alonso, Martínez, Vidal - Kroos, Carvajal. ČK: 61. Martínez. Diváci: 70.000.

Bayern: Neuer - Lahm, Martínez, Boateng, Alaba - Alonso (64. Bernat), Vidal - Robben, Thiago, Ribéry (66. Douglas Costa) - Müller (81. Coman). Trenér: Ancelotti.

Real: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrič (90.+1 Kovačič), Casemiro, Kroos - Bale (58. Asensio), Benzema (83. James Rodríguez), Ronaldo. Trenér: Zidane.