reklama

Lépe hrát nemůžeme, řekl Klopp po prohře 0:3. Dobře ví, že fotbal není o zásluhách

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp po prvním semifinále fotbalové Ligy mistrů s hvězdou Barcelony Lionelem Messim Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp po prvním semifinále fotbalové Ligy mistrů s hvězdou Barcelony Lionelem Messim autor: Reuters
Přestože fotbalisté Liverpoolu prohráli v úvodním semifinále Ligy mistrů s Barcelonou vysoko 0:3, podle trenéra Jürgena Kloppa podali nejlepší výkon v soutěži pod jeho vedením.

"Reds" měli více střel i větší držení míče, soupeře nepouštěli k jeho typické kombinační hře, ale vyhořeli v koncovce. Před domácí odvetou nevidí Klopp šance na postup do druhého finále po sobě příliš nadějně.

Barcelonu poslal v 26. minutě do vedení bývalý hráč Liverpoolu Luis Suárez a v poslední čtvrthodině se dvakrát trefil Lionel Messi. "Podali jsme excelentní výkon. To, jaké jsme jim nadělali problémy, bylo úžasné. V druhém poločase jsme kontrolovali zápas. Při prvním gólu jsme špatně bránili, ale prohrávat 0:1 nebyl žádný velký problém," řekl Klopp po zápase.

"Když se podíváme na druhý poločas, nejsem jsem si jistý, jestli můžeme hrát o mnoho lépe. Myslím, že ne. Ale při jednom útoku Messi vstřelil snadný gól dorážkou po břevnu a pak předvedl nádhernou střelu. Je nezastavitelný," doplnil německý trenér.

Navzdory vysoké porážce byl na své svěřence hrdý. "Hráli jsme výborný zápas, ale soupeř dal tři góly, my žádný a musíme to respektovat. Jestli jsme si zasloužili mnohem více? Nevím, fotbal není o zásluhách," uvedl Klopp.

"Co můžu jako trenér posoudit, je, jak jsme hráli. Jsem naprosto šťastný a hrdý na kluky. Myslím, že to byl nejlepší zápas Ligy mistrů, který jsme odehráli nejen tento rok, ale i za celou minulou sezonu. Hrát takhle proti takovému soupeři, s tím jsem naprosto spokojený," dodal kouč, který vede Liverpool od roku 2015.

S "Reds" před třemi lety prohrál finále Evropské ligy, vloni finále Ligy mistrů, tentokrát to ale na další souboj o evropskou trofej příliš nevypadá.

"Před zápasem jsme měli na postup větší šanci. Nebyla to noc, po které si řeknete, že jsme v poločase, že bude potřeba dát rychlý gól a podobně. Je to Barcelona a nepomůže nám ani to, že bude moci hrát na brejky. Bude strašně těžké to dohnat, ale protože je to fotbal, měli bychom to zkusit," dodal Klopp.

Liverpool dokázal zatlačit Barcelonu, ale i kvůli Messiho parádě schytal tří góly Liverpool dokázal zatlačit Barcelonu, ale i kvůli Messiho parádě schytal tří góly Čtěte zde
reklama