reklama

Teror? Ne, paniku mezi fanoušky Juventusu vyvolal dělbuch. Zraněno je přes tisíc lidí

Ozval se výbuch dělobuchu a vypukla panika. Při sledování fotbalu v Turíně se zranilo tisíc lidí Reuters |  01:03
V centru Turína sladovali fanoušci finále Ligy mistrů mezi Juventusem a Realem Madrid. Po hlasité explozi zhruba deset minut před koncem finále se ozvaly výkřiky "bomba" a vypukla panika.

Turín - Více než 1000 lidí bylo zraněno v centru Turína při sledování přímého přenosu z finále fotbalové Ligy mistrů mezi Juventusem a Realem Madrid v Cardiffu. Před koncem zápasu explodovala v ulicích zábavná pyrotechnika, což vyvolalo mezi fanoušky paniku.

Osmiletý chlapec a devětatřicetiletá žena jsou v kritickém stavu, dalších šest lidí utrpělo vážná zranění.

Alfons XIII. se nemýlil, Real je skutečně královským klubem. Tak si podmanil fotbalovou Evropu Alfons XIII. se nemýlil, Real je skutečně královským klubem. Tak si podmanil fotbalovou Evropu Prohlédněte zde

Přenos utkání sledovalo zhruba 30 000 příznivců Juventusu na obří obrazovce na náměstí Piazza San Carlo. Po hlasité explozi zhruba deset minut před koncem finále se podle agentury AFP ozvaly výkřiky "bomba" a vypukla panika. Lidé náměstí spěšně opouštěli, často při tom poztráceli boty a osobní věci.

Podle policie počet zraněných narostl už na 1400. Malý chlapec má otřes mozku a několik zlomenin. "Co přesně to spustilo, teprve budeme zjišťovat," uvedl turínský prefekt Renato Saccone.

K vyvolání paniky zřejmě přispěly i teroristické útoky v Anglii a zvuk rozbitých oken kavárny na náměstí, která se vysypala vinou exploze. "Spadl jsem, pošlapalo mě nejméně padesát lidí. Nevím, jak se mi podařilo dostat se pryč," řekl jeden ze svědků listu La Stampa. Řada lidí se zranila o kovové zábradlí, které pod tlakem davu spadlo.

Juventus prohrál ve finále 1:4 a Real jako první tým v historii Ligy mistrů obhájil trofej pro vítěze.

Dění na místě zachytili lidé na sociálních sítích:

reklama