reklama

Video: Za tohle penalta? Sterling se za pád omlouval, Guardiola o takové góly nestojí

fotbal, Liga mistrů 2018/2019, Manchester City - Šachtar Doněck, nafilmovaný pád Raheema Sterlinga fotbal, Liga mistrů 2018/2019, Manchester City - Šachtar Doněck, nafilmovaný pád Raheema Sterlinga autor: Reuters
Neskutečné. Fotbalisté Manchesteru City porazili ve středu v Lize mistrů Šachtar Doněck vysoko 6:0, ale způsob, jakým si favorit došel pro druhý gól se opravdu jen tak nevidí.

Gabriel Jesus skóroval z pokutového kopu, který maďarský rozhodčí Viktor Kassai nařídil poté, co Raheem Sterling ve vápně naprosto bez cizího zavinění před brankářem zakopl. 

Podívejte se na Sterlingův pád:

"Vím, že to neměla být penalta, a Raheem to mohl rozhodčímu říct, protože takové góly nechceme dávat," uznal i trenér City Pep Guardiola. Španělský kouč také uvedl, že by však hráči sám od sebe nenařídil, aby penaltu úmyslně zahodil. "To by neudělal žádný trenér. Ale jsem mladý, tak se třeba poučím," prohlásil.

Podle něj situace opět ukázala, jak moc Liga mistrů potřebuje videorozhodčího. "Sudí nechtějí dělat chyby, proto potřebují veškerou pomoc. Fotbal je dnes velmi rychlý a rozhodnutí u videa zabere deset sekund," dodal.

Za celý incident se po zápase omluvil i sám hráč. "Chtěl jsem přehodit brankáře a nevím, co se stalo. Necítil jsem žádný kontakt, kopnul jsem do země, takže se rozhodčímu omlouvám," řekl Sterling novinářům.

Trenér ukrajinského celku Paulo Fonseca se Kassaiovu verdiktu vysmál, ale současně uznal, že na výsledku by správné rozhodnutí stejně moc nezměnilo. "Po takovém výsledku nemá moc smysl mluvit o té penaltě. Ale byla absurdní. Víc říkat nemusím, každý to viděl. Ale kvůli tomu jsme neprohráli," prohlásil portugalský kouč.

Liverpool dokráčel k šestému triumfu. Projděte si výsledky Ligy mistrů Liverpool dokráčel k šestému triumfu. Projděte si výsledky Ligy mistrů Prohlédněte zde
reklama