reklama

Video: Válečná zóna Kyjev. Před finále Ligy mistrů vypukly bitky mezi fanoušky

Incident, při němž ukrajinští hooligans napadli před finále Ligy mistrů fanoušky Liverpoolu Youtube.com
V ulicích ukrajinské metropole, kde se večer utkají Real Madrid a Liverpool, dochází k nechutným střetům.

Kyjev/Praha - Večerní finálový zápas Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem má být oslavou fotbalu, v Kyjevě, dějišti duelu, však dochází k nechutným bitkám mezi fanoušky.

K nejvážnějšímu střetu došlo už v noci, kdy na skupinu příznivců anglického klubu zaútočila asi dvacítka maskovaných ukrajinských hooligans a restaurace, kde se chtěli napadení schovat, připomínala během chvíle spíš válečnou zónu. Zasahovat musela policie, která zatkla dva útočníky.

K dalšímu střetu došlo dnes na jednom z náměstí. Fanoušek Liverpoolu tam napadl pěstmi muže sedícího na lavičce. Poté se hodlal vrhnout i na prodavače klubových šál, který ho vyzval, aby toho nechal, jenže narazil - prodejce suvenýrů ho přesným direktem srazil na zem…

Incident s prodavačem šál:

Výtržnosti doprovázely i předchozí zápasy Liverpoolu v Lize mistrů. Před prvním semifinále s AS Řím zaútočila skupina italských příznivců opasky na rivaly a vážně zranila třiapadesátiletého Seana Coxe, který v kritickém stavu bojoval v nemocnici o život.

Video: Opasky i kladivo jako zbraň. Po bitkách ultras je fanoušek Liverpoolu v kritickém stavu Video: Opasky i kladivo jako zbraň. Po bitkách ultras je fanoušek Liverpoolu v kritickém stavu Čtěte zde
reklama