reklama

Výbuch spojil rivaly. Fanoušci Monaka skandovali "Dortmund". Jeho fanoušci jim pak nabídli nocleh

Foto: Takhle vypadá autobus Dortmundu po explozích, policisté pročesávají okolí Podívejte se na fotografie z Dortmundu, kde fotbalový svátek ve formě čtvrtfinále Ligy mistrů narušily exploze v týmovém autobusu místní Borussie. Zápas s Monakem nakonec musel být odložen na středu, Marc Bartra byl dokonce při výbuchu zraněn a musel zamířit do nemocnice. Foto: Reuters
Ve čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů sice stojí Dortmund a Monako proti sobě, ale ve chvíli, kdy hráče Borussie zasáhly exploze u týmového autobusu, oba kluby se spojily. Fanoušci Monaka už na stadionu skandovali na podporu vestfálského klubu "Dortmund, Dortmund", příznivci německého klubu zase příznivcům Monaka, kteří musí ve městě zůstat kvůli odložení zápasu neplánovaně až do středy, nabízeli nocleh. A vlnu solidarity útok vzbudil i ve fotbalové komunitě jako takové.

Dortmund - Vlnu solidarity mezi fanoušky i v celé fotbalové komunitě vzbudily exploze, které před úterním zápasem Ligy mistrů s Monakem zasáhly týmový autobus Borussie Dortmund

Při útoku, jehož pachatel zatím zůstává neznámý, byl zraněn na ruce španělský stoper Marc Bartra a zápas samotný byl po verdiktu krizového štábu odložen na středu (více čtěte zde).  

Už na vestfálském stadionu, kde hlasatel oznámil zprávu o útocích jen pár minut před plánovaným začátkem duelu, vyjádřili podporu Borussii fanoušci soupeře z Monaka. Ti ihned začali spontánně skandovat "Dortmund, Dortmund". 

Svoji pohostinnost zase ukázali fanoušci Dortmundu, kteří okamžitě po oznámení o zrušení zápasu začali nabízet příznivcům soupeře ubytování. Stačilo na Twitteru filtrovat hashtag "bedforawayfans".

I vzhledem k tomu, že zprávu o přeložení zápasu se příznivci na stadionu dozvěděli až několik minut před původně plánovaným výkopem, přišla tato zpráva mnohým z nich velmi vhod. 

Individuální nabídky na ubytování pro fanoušky Monaka vypadaly třeba takto:

A takhle už vypadal výsledek rychlé domluvy mezi fanoušky. "Kde terorismus rozděluje, fotbal spojuje," napsal autor tohoto tweetu. 

Incident v Dortmundu vzbudil masivní podporu také mezi fotbalovými kluby, fotbalisty i sportovními institucemi. S přáním všeho dobrého se připojily třeba Arsenal, Barcelona či rivalové z Bayernu Mnichov i Schalke. 

Svoji podporu na sociálních sítích samozřejmě vyjadřovali i fotbalisté z celého světa. 

A takhle reagoval třeba mluvčí německé vlády Stefan Siebert. 

A takto zase předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach. 

reklama