Kadeřábek ve druhé minutě nastavení trefil remízu a udržel Hoffenheim ve hře o postup

7. 11. 2018 23:45
Pavel Kadeřábek gólem v nastavení zařídil fotbalistům Hoffenheimu remízu 2:2 v Lyonu a německý celek se udržel ve hře o osmifinále Ligy mistrů.
Pavel Kadeřábek (uprostřed) slaví se spoluhráči z Hoffenheimu svůj gól v síti Lyonu | Foto: Reuters

Český reprezentant navíc vyrovnávací brankou oddálil postup Manchesteru City. Šanci zajistit v předstihu místo v play off promarnil ve skupině H Juventus, který doma prohrál 1:2 s Manchesterem United, přestože ještě čtyři minuty před koncem vedl.

Kadeřábek druhým gólem v Lize mistrů v kariéře završil velký comeback Hoffenheimu, který po prvním poločase prohrával 0:2 a v 51. minutě navíc přišel o vyloučeného Nuhua.

Jenže v oslabení nejprve vyrovnal v 65. minutě Kramarič a ve druhé minutě nastavení si Kadeřábek naběhl na přímý kop za obranu a z voleje vyrovnal.

Gól českého obránce připravil o jistotu postupu Manchester City, který díky hattricku Gabriela Jesuse rozstřílel 6:0 Šachtar Doněck a navázal na nedělní ligovou výhru 6:1 nad Southamptonem. Brazilský útočník se prosadil z penalt ve 24. a 72. minutě a třetí gól přidal v nastavení.

Hoffenheim je v tabulce s třemi body třetí a od druhého Lyonu ho dělí tři body. První je Manchester City s devíti body, poslední Doněck má na kontě jediný bod.

Stínem na vysoké výhře City však byl první pokutový kop, ze kterého Jesus zvýšil na 2:0. Sterling totiž ve vápně zakopl bez cizího zavinění, ale rozhodčí Kassai přesto nařídil penaltu.

Ve skupině H měl Juventus na dosah postup z prvního místa, když proti Manchesteru United vedl díky brance Cristiana Ronalda. Portugalský reprezentant se v Lize mistrů prosadil v dresu turínského celku poprvé a zrovna proti bývalému klubu, s kterým získal tři tituly a v roce 2008 s ním Ligu mistrů vyhrál.

United ale v 86. minutě vyrovnali zásluhou Maty a v 90. minutě si dal vlastní gól Sandro. Anglický celek tak má na druhém místě tabulky sedm bodů a na vedoucí Juventus ztrácí dvě kola před koncem dva body. Třetí je s pěti body Valencie.

O obou postupujících mohlo být jasno ve skupině E, ale situaci zdramatizovala Benfica Lisabon. Portugalský celek se udržel ve hře remízou 1:1 s Ajaxem. V tabulce je po výhře 2:0 nad AEK Atény první Bayern Mnichov o dva body před Ajaxem, o další čtyři body zpět je Benfica, zatímco AEK stále čeká na první bod.

Ve skupině G si AS Řím poradilo 2:1 s CSKA Moskva a přispělo tak k ukončení teoretických šancí Plzně na osmifinále. Na vítězství hostujícího celku se gólem a přihrávkou podílel záložník Lorenzo Pellegrini, český útočník Patrik Schick zůstal mezi náhradníky.

Hosté se na stadionu v Lužnikách ujali vedení už ve čtvrté minutě, kdy se po Pellegriniho rohovém kopu prosadil Manolas. Po přestávce sice vyrovnal Sigurdsson, vzápětí byl ale vyloučen jeho krajan z Islandu Magnússon a Pellegrinimu na využití početní výhody stačily pouhé tři minuty.

Na prvním místě tabulky je po vysoké výhře 5:0 na západě Čech Real o skóre před AS Řím. Třetí CSKA Moskva má na kontě čtyři body, Plzeň je s jedním bodem poslední.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam 1:1 (1:0)

Branky: 29. Goncalves - 61. Tadič. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Passeri (všichni It.).

Bayern Mnichov - AEK Atény 2:0 (1:0)

Branky: 31. z pen. a 71. Lewandowski. Rozhodčí: Jug - Žunič, Vidali (všichni Slovin.).

Skupina F:

Lyon - Hoffenheim 2:2 (2:0)

Branky: 20. Fekir, 28. Ndombele - 65. Kramarič, 90.+2 Kadeřábek. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ČK: 51. Nuhu (Hoffenheim).

Manchester City - Šachtar Doněck 6:0 (2:0)

Branky: 24. z pen., 72. z pen. a 90.+2 Jesus, 13. Silva, 49. Sterling, 84. Mahriz. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

Skupina G:

CSKA Moskva - AS Řím 1:2 (0:1)

Branky: 51. Sigurdsson - 4. Manolas, 59. Pellegrini. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Magnússon (CSKA). ČK: 56. Magnússon.

CSKA Moskva: Akinfejev - Nababkin, Magnússon, Becao, Fernandes (12. Ščennikov) - Obljakov, Bijol, Achmetov (76. Chosonov) - Sigurdsson (64. Černov), Čalov, Vlašič. Trenér: Gončarenko.

AS Řím: Olsen - Kolarov, Fazio, Manolas, Santon - Kluivert (70. Ünder), Cristante, Pellegrini (82. Zaniolo), Nzonzi, Florenzi (88. Jesus) - Džeko. Trenér: Di Francesco.

Viktoria Plzeň - Real Madrid 0:5 (0:4)

Branky: 20. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 40. Bale, 67. Kroos. Rozhodčí: Aytekin - Beitinger, Foltyn - Siebert, Stegemann (všichni Něm.). ŽK: Nacho (Real). Diváci: 11.483 (vyprodáno).

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Havel (38. Petržela), Čermák (61. Hořava), Kopic - Chorý (80. Řezníček). Trenér: Vrba.

Real: Courtois - Odriozola, Ramos (59. Sánchez), Nacho, Reguilón - Kroos (83. Isco), Casemiro, Ceballos - Vázquez, Benzema (62. Vinícius), Bale. Trenér: Solari.

Skupina H:

Juventus Turín - Manchester United 1:2 (0:0)

Branky: 65. Ronaldo - 86. Mata, 90. vlastní Sandro. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

Valencie - Young Boys Bern 3:1 (2:1)

Branky: 14. a 42. Mina, 56. Soler - 37. Assalé. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.). ČK: 77. Sanogo (Bern).