Monako srazil v boji o LM se Šachtarem vlastní gól, postup slaví i Salcburk

25. 8. 2021 23:32
Fotbalisté Šachtaru Doněck smazali v odvetě 4. předkola Ligy mistrů s Monakem dvoubrankové manko a po remíze 2:2 po prodloužení postoupili do základní skupiny prestižní soutěže. První zápas vyhráli na hřišti svého soupeře 1:0. Přemožitele pražské Sparty z předchozího předkola Monako srazila v dramatickém utkání vlastní branka Rubena Aguilara ze 114. minuty a zahraje si jen skupinu Evropské ligy.
Radost fotbalistů Salcburku.
Radost fotbalistů Salcburku. | Foto: Reuters

Do hlavní fáze postoupil přes Bröndby Kodaň také Salcburk, který uspěl na jeho hřišti 2:1 a zopakoval stejný výsledek z minulého týdne. Historický postup do Ligy mistrů slaví Šeriff Tiraspol, jemuž po domácí výhře 3:0 stačila bezgólová remíza na hřišti Dinama Záhřeb. Šeriff, jenž přešel přes všechna předkola, se stal prvním moldavským účastníkem skupinové fáze LM v dějinách.

Svěřenci trenéra Nika Kováče z Monaka měli proti Šachtaru výbornou první půli a už v 18. minutě se po Vollandově střele prosadil Ben Yedder. Jednatřicetiletý francouzský útočník si navíc sedm minut před poločasovou přestávkou naběhl opět na centr Silvy a z bezprostřední blízkosti zajistil Monaku dvoubrankový náskok.

Ve druhé části začal být Šachtar nebezpečnější a podařilo se mu díky Marlosově trefě vynutit prodloužení. Monako sice mohlo v závěru normální hrací doby rozhodnout, jenže Vollandovu střelu nejprve vykopli z brankové čáry obránci a o chvíli později jej vychytal brankář Pjatov.

Rozhodnutí přišlo ve 114. minutě, kdy si přihrávku unikajícího Mudryka srazil nešťastnou tečí do brány monacký kapitán Aguilar. Třetí celek posledního ročníku francouzské ligy naposledy hrál v základní skupině LM v sezoně 2018/19.

Potřetí za sebou se do Ligy mistrů dostal rakouský Salcburk, který rozhodl o svém vítězství nad Bröndby Kodaň 2:1 už v úvodní desetiminutovce. Nejprve se po čtyřech minutách hry prosadil osmnáctiletý slovinský záložník Šeško a šest minut po něm zvýšil Američan Aaronson. Dánský celek pak už jen korigoval po hodině hry zásluhou Maxsa.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Bröndby Kodaň - Salcburk 1:2 (0:2)

Branky: 62. Maxso - 4. Šeško, 10. Aaronson. První zápas: 1:2, postoupil Salcburk.

Dinamo Záhřeb - Šeriff Tiraspol 0:0

První zápas: 0:3, postoupil Šeriff.

Nemistrovská část:

Šachtar Doněck - Monako 2:2 po prodl. (1:2, 0:2)

Branky: 74. Marlos, 114. vlastní Aguilar - 18. a 39. Ben Yedder. První zápas: 1:0, postupuje Šachtar.