reklama

Z hvězdy senzace Ligy mistrů může být pizzař. Když vyhrajeme, upeču jich tisíc, říká

Marten de Roon Marten de Roon autor: Reuters
Pokud by se fotbalistům Bergama senzačně podařilo vyhrát Ligu mistrů, můžou se fanoušci italského celku těšit na chutnou odměnu. Záložník Marten de Roon totiž slíbil, že v případě triumfu italského celku upeče pizzu pro tisíc příznivců.

První krok za překvapením může Bergamo učinit v dnešním čtvrtfinále s Paris St. Germain, které se kvůli pandemii koronaviru hraje na neutrální půdě v Lisabonu a pouze na jeden zápas.

"Jak už jsem říkal, když vyhrajeme Ligu mistrů, upeču pro fanoušky tisíc pizz. A když vypadneme, tak to můžeme zkusit za rok," prohlásila hvězda senzace tohoto ročníku Ligy mistrů.

Pro výběr trenéra Gian Piera Gasperiniho je však i sama účast na mimořádném turnaji v Portugalsku odměnou za těžké časy. Bergamo totiž bylo během pandemie jedním z nejvíce zasažených měst v Evropě, nákaze podlehlo přes šest tisíc obyvatel.

"Je to pro všechny důležitý zápas. Pro hráče, pro město, pro provincii i pro Itálii," uvedl De Roon. "Nemůžeme prohrát. Buď vyhrajeme, nebo nasbíráme cenné zkušenosti," přidal Gasperini.

Bergamo třetím místem v Serii A ve druhé sezoně po sobě zopakovalo nejlepší výsledek v klubové historii. V Lize mistrů, v níž prožívá debut, vyhrálo čtyřikrát za sebou. Podle záložníka Robina Gosense má Atalanta oproti PSG dvě výhody.

"Tou první je zápasové vytížení, protože v Itálii se v červnu liga restartovala a na rozdíl od Francie se dohrála. Kromě dvou pohárových finále nehrála Paříž čtyři nebo pět měsíců," řekl Gosens pro magazín Sportweek vydávaný deníkem Gazzetta dello Sport.

"Druhou výhodou je, že se posouváme jako tým. PSG má spoustu špičkových hráčů, kteří umí rozhodnout zápas individuálně, ale nepůsobí jako mužstvo," konstatoval šestadvacetiletý Gosens.

Přenos na O2

Přímý přenos utkání Atalanta - PSG nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Předzápasové studio startuje ve 20.25 hodin, moderátor Libor Bouček přivítá jako hosta Miroslava Jirkala, fotbalového experta, a teplického obránce Davida Heidenreicha, který působil právě v Bergamu.

reklama