20. a 64. Ronaldo
61. Casemiro
90. Asensio
27. Mandžukič

Vítejte při sledování online reportáže z finálového utkání fotbalové Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Juventusem Turín. Zápas začíná v Cardiffu v sobotu 3. června ve 20:45.

Velké a očekávané finále je tady, dnes večer se v Cardiffu rozhodne o novém vládci evropského fotbalu. Ve finále Ligy mistrů se střetnou Real Madrid a Juventus Turín. Real se může stát po sedmadvaceti letech prvním klubem, který v Lize mistrů obhájí titul, Juventus prahne po "ušatém poháru" od roku 1996. Finále nejprestižnější fotbalové soutěže uvidí poprvé v historii Wales, konkrétně Millennium Stadium v Cardiffu. Utkání začne ve 20:45.

Finále LM, Real-Juventus: fanoušci Juventusu
Finále LM, Real-Juventus: fanoušci Juventusu | Foto: Reuters

"Stará dáma" zvítězila v Lize mistrů naposled před jednadvaceti lety. Tehdy hráli v Juventusu hráči, jaké mu záviděla celá Evropa. Připomeňte si skvělé mužstvo v naší grafice.

Základní sestava Realu:

Navas - Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrič - Isco, Benzema, Ronaldo. Trenér: Zinédine Zidane.

Náhradníci: Casilla - Asensio, Bale, Danilo, Nacho, Kovačič, Morata.

Základní sestava Juventusu:

Buffon (C) - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Alves, Pjanič, Khedira, Alex Sandro - Dybala - Higuaín, Mandžukič. Trenér: Massimiliano Allegri.

Náhradníci: Neto - Asamoah, Benatia, Cuadrado, Lemina, Lichtsteiner, Marchisio.

Obě mužstva dosáhla v minulých týdnech na mistrovské tituly v domácích soutěžích. "Bílý balet" opanoval španělskou La Ligu po pěti letech, zato Juventus získal italskou trofej pošesté v řadě.

Real na cestě do finále zdolal ve vyřazovací fázi Neapol, Bayern Mnichov a Atlético Madrid. Prohrál přitom až v posledním utkání na hřišti městského rivala, ale i tak mu výsledek k postupu stačil.

Juventus vyřadil po prvenství v základní skupině Porto, Barcelonu a Monako. "Stará dáma" se dokonce může pyšnit ještě lepší bilancí než její finálový soupeř. Svěřenci trenéra Allegriho totiž v letošním ročníku Ligy mistrů neprohráli, jen dvakrát remizovali se Sevillou a Lyonem ve skupině.

Finále LM, Real-Juventus: fanoušci Realul
Finále LM, Real-Juventus: fanoušci Realul | Foto: Reuters

Gianluigi Buffon je v devětatřiceti letech obrovskou ikonou Juventusu, ovšem na vítězství v Lize mistrů ve své bohaté kariéře stále čeká. V letech 2003 a 2015 odešel z finále jako poražený. Jinak má ve sbírce zlato z MS, stříbro z ME, první místo v Poháru UEFA, osm italských titulů a sedm pohárů.

Finále Ligy mistrů dostala na starost trojice německých rozhodčí. Utkání bude řídit jednačtyřicetiletý Felix Brych, jenž si zapíská finále nejprestižnější soutěže poprvé. Na čarách mu pomohou krajané Mark Borsch a Stefan Lupp.

Zinédine Zidane dnes může jako trenér Realu Madrid poprvé v novodobé Lize mistrů obhájit titul. Naposled se tento kousek povedl v roce 1990 milánskému AC, tehdy ale ještě soutěž nesla jméno Pohár mistrů evropských zemí.

Vzájemná utkání obou týmů z minulých let přinášejí vyrovnanou bilanci. V semifinále Ligy mistrů před dvěma lety se v Madridu zrodila remíza 1:1, v Turíně zvítězil Juventus 2:1 a postoupil do finále. Tam ovšem padl s Barcelonou. V základní skupině této soutěže v roce 2013 hrála mužstva v Itálii nerozhodně 2:2, doma potom Real Madrid zvítězil 2:1.

Real je s jedenácti tituly nejúspěšnějším klubem v historii Ligy mistrů, ve finále zaváhal královský klub jen v letech 1962, 1964 a 1981. To Juventus je největším finálovým smolařem. Uspěl v letech 1985 a 1996, ale dalších šest finálových zápasů ztratil. V roce 2003 prohrál Juventus ve finále s AC Milán na penalty, před dvěma lety porazila černo-bílé Barcelona 3:1.

"Bílý balet" se bude muset ve finále obejít bez portugalského obránce Pepeho, který má poraněnou nohu. Zranění dolních končetin trápí i turínské Marka Pjacu a Stefana Sturara. Pouze na lavičce začne finále Gareth Bale, jehož zařazení na soupisku nebylo dlouho jisté kvůli zranění kotníku. Bale si tak bude vychutnávat atmosféru finálového zápasu v rodném Cardiffu mezi náhradníky.

Gareth Bale
Gareth Bale | Foto: Reuters

Cristiano Ronaldo nastřílel v letošním ročníku Ligy mistrů deset branek a na dosud nejlepšího střelce Messiho ztrácí jediný zásah. Ronaldo se ve skupině trefil dvakrát, osm branek však přidal v posledních čtyřech (!) zápasech. Atlético a Bayern sestřelil v obou případech hattrickem. Dnes však proti němu bude stát nejlepší obrana soutěže. Juventus inkasoval ve vyřazovací fázi jen jednou od Monaka, celkově pak obdržel pouhé tři góly.

Ještě před utkáním patří prostor cardiffského stadionu slavnostnímu ceremoniálu. Diváky se pokusili rozpumpovat populární Black Eyed Peas. Ještě připomeňme, že se utkání bude hrát pod zataženou střechou.

Fotbalisté už jsou na trávníku a poslouchají nejkrásnější fotbalovou skladbu, hymnu Ligy mistrů. To jsou okamžiky, které chce každý fotbalista zažít. Na scéně se objevuje také trofej, o niž se bude hrát.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Juventus hraje v černo-bílých dresech, Real ve fialovém. Rozehrávku obstaralo italské mužstvo. Mandžukič získal míč na úkor Modriče, ale Alves o míč později přišel.

2.

Modriče při vyvážení míče fauloval Khedira, což mohl německý sudí určitě ocenit žlutou kartou. Na druhé straně nemusel Bonucci hrát proti Benzemovi, který vybíhal z ofsajdu.

3.

Juventus zastavil akci Realu po levém křídle, ale pak si jeho hráči nedokázali přesně přihrát. Nicméně po odkopu Ramose až na tribunu budou fotbalisté "Staré dámy" vhazovat.

3.

Mandžukič měl na levé straně dost prostoru, aby odcentroval přesně na hlavu Higuaína. Jeho zakončení se však stalo snadnou kořistí pro brankáře Navase.

4.

S dalším pokusem od Higuaína už měl Navas větší problém. Dalekonosnou ránu Argentince nejdříve vyrazil před sebe a napodruhé už dokázal neposedný míč zkrotit.

5.

Carvajal se na pravé straně pořádně prohnal, ale podařilo se mu udržet balon na hrací ploše. Isco s Modričem uklidnili hru, rozehrává kapitán Realu Ramos.

6.

Alex Sandro si šikovně zpracoval skákavý míč a obešel Carvajala. O něco později centroval nebezpečně zprava Alves, na jeho nabídku ale nikdo ze spoluhráčů nezareagoval.

7.

Pjanič si přichystal za šestnáctkou míč ke střele, trefil jej ze vzduchu čistě nártem a Navas musel předvést skvělý zákrok! Další útok Juventusu už byl přerušen.

8.

Navas už má na kontě tři zákroky a ve dvou případech měl plné ruce práce. Juventus je v prvních minutách nebezpečnějším celkem, Buffon zatím zasahovat nemusel.

9.

Mandžukič si nabíhal na dlouhý pas od obránců, jenže narazil na Carvajala, který si pomohl dovoleně tělem. Na druhé straně přišel Modrič o balon na hranici pokutového území.

10.

Isco byl uprostřed hřiště faulován Alexem Sandrem a Real zůstal u míče. Po akci zleva nepustil Ronalda do zakončení Chiellini. Portugalský útočník marně usiloval o odpískání penalty.

11.

Potvrzuje se domněnka, že úvod utkání bude spíše opatrný. Zatím sledujeme zdlouhavé rozehrávky, jednu takovou momentálně vedou hráči Juventusu.

12.

Paulo Dybala (JUV) je prvním karetně potrestaným hráčem. Nezpracoval si těžkou přihrávku od Bonucciho a následně šmikl Kroose přes nohy. Jednoznačná žlutá karta.

13.

Chiellini odvrátil centr Realu z levé strany a rozehrál přímo na Alvese. Toho v postupu vpřed zastavil Marcelo, tito dva hráči na sebe kdysi pravidelně naráželi v El Clásicu.

15.

Alex Sandro měl u rohového praporku problémy s pohyblivým Carvajalem, který ho nakonec vysvobodil faulem. Nechybělo mnoho, aby se obránce Realu dostal do vápna.

16.

Casemiro vlétl do souboje s Dybalou šlapákem a hra musela být přerušena. Nyní už zase útočí zástupci královské klubu z Madridu a postupnou kombinací se sunou dopředu.

17.

Marcelo s Benzemou se parádně dostali z obklíčení turínských hráčů, ovšem Marcelův následný centr odkopl Chiellini do zámezí. Po vhazování pokračuje Real v kombinaci.

18.

Casemiro dohrál Pjaniče a nelíbilo se mu přihrávání celé situace v podání bosenského hráče. Casemiro skutečně fauloval, Juventusu však rozehrávka vůbec nevyšla.

19.

Alves pomohl Barzaglimu s bráněním Ronalda a společně připravili fotbalovou megastar o míč. Na opačné straně se odkop nepovedl Navasovi, Turínští vhazují.

20.

Mandžukič ve vápně podsekl Carvajala a následně si vyslechl své od naštvaného Ramose. Na konci druhé desetiminutovky to začíná na hřišti pořádně jiskřit.

20.

Ve dvacáté minutě je tady první branka utkání! Carvajal přihrál z pravé strany na hranici šestnáctky CRISTIANU RONALDOVI, a ten dostal od obrany Juventusu až příliš mnoho prostoru. Jeho přízemní střelu pravačkou ještě usměrnil mimo dosah Buffona nešťastnou tečí Bonucci - 1:0!

Finále LM, Real-Juventus: Ronaldo, gól na 1:0
Finále LM, Real-Juventus: Ronaldo, gól na 1:0 | Foto: Reuters
22.

Buffon ještě nemá na kontě ani jeden zákrok, rovnou z první střely však inkasoval. Juventus se snaží s nepříznivým vývojem něco udělat po přetaženém centru Alexe Sandra.

23.

Pjanič si vypracoval dobrou střeleckou pozici za velkým vápnem, ovšem jeho rána neprošla přes chumel hráčů Realu. Jmenovitě to byl Modrič, kdo balon zablokoval.

24.

Juventus po inkasované brance zvýšil aktivitu a dostal Madridské pod tlak. Marcelo nevěděl, že má kolem sebe spoustu místa, a proto raději jen odevzdal míč soupeři.

25.

Ronaldo zaznamenal v letošní Lize mistrů jedenáctou branku, čímž ve střeleckých dostizích dorovnal Messiho. Do otevřeného prostoru teď s balonem pádí Modrič.

26.

Isco si neporadil s ne zrovna ideální přihrávkou od Modriče a Juventus šel okamžitě do protiútoku. Higuaínovu ránu ze sedmnácti metrů nepustil na branku Varane.

27.

Tak tohle byla naprostá fotbalová fantazie v podání Juventusu! Alex Sandro vrátil balon z levé strany volejem do vápna, kde jej Higuaín udržel ve vzduchu a zároveň připravil pro MARIA MANDŽUKIČE. Ten se prosadil zády k brance akrobatickou střelou přes hlavu a překvapeného Navase. Nádhera - 1:1!

Finále LM, Real-Juventus: Mario Mandžukič, gól na 1:1
Finále LM, Real-Juventus: Mario Mandžukič, gól na 1:1 | Foto: Reuters
29.

Krásnou vyrovnávací branku oslavil velmi bouřlivě také Buffon, jak to má ve zvyku. Akce Realu skončila ještě před šestnáctkou, Ramos pak zastavil Dybalu jen za cenu faulu.

30.

Carvajal zlostně reagoval na odpískaný faul proti Mandžukičovi a hned se mu dostal upozornění z úst rozhodčího Brycha. Marcelo potáhl balon po levém křídle a předal pod sebe Iscovi.

31.

Iscův centr odvrátil Chiellini k Ronaldovi, jehož střela nůžkami na branku neprošla. Sergio Ramos (RMA) na polovině hřiště svalil Alvese a obdržel žlutou kartu. Po zbytek zápasu se tak musí mít horkokrevný kapitán Realu na pozoru.

33.

Ronaldo si naběhl na krásný centr z levé strany, ale nedokázal hlavou razantně zakončit. Alex Sandro přibrzdil útočnou akci Juventusu a přihrál doprostřed Pjaničovi.

34.

Modrič si počínal nedovoleně v souboji s Dybalou a Juventus rozehrával zajímavou standardní situaci. Dybala však nastřelil ve zdi stojícího Ronalda. Sice do ruky, ale hra pokračuje.

35.

Benzema trefil ve výskoku loktem do obličeje Pjaniče, ale tento zákrok se obešel bez žluté karty. Fotbalisté z Turína rozehrávají další přímý kop, tentokrát bude kopat Pjanič.

36.

Pjaničův centr odhlavičkoval Ramos, Ronaldo poté udržel míč proti Alvesovi, ale později o něj stejně přišel. Chiellini přenáší hru na levou stranu, kde čeká Alex Sandro.

37.

Rozhodčí upřeli Realu odkop od branky, protože míč šel do zámezí od Alexe Sandra. Místo toho rozehrával Dybala rohový kop, po kterém Chiellini ve vápně fauloval Ramose.

38.

Juventus zakopl balon do autu, Mandžukič se totiž svíjí na trávníku v bolestech. Carvajal v souboji nejdříve odehrál balon, ale poté přibral také Chorvatovu nohu.

39.

Mandžukič si poranil kotník na levé noze a aspoň na okamžik musí za čáru.

40.

Ramos ustrážil Higuaína a zakopl míč za postranní čáru. Varane po vhazování Juventusu zablokoval další nebezpečnou střelu, tentokrát byl jejím autorem Pjanič. Mandžukič je zpět.

41.

Z poněkud lajdácké rozehrávky nakonec Real vybruslil alespoň na polovinu hřiště. Tam o něj ale Dani Carvajal (RMA) přišel, sestřelil Mandžukiče a obdržel žlutou kartu.

42.

V dalším důrazném souboji se potkali Marcelo s Alvesem, bývalý obránce Barcelony si ale pomohl rukama. Real tak může po delší době v klidu rozehrát.

43.

Real se postupně nasunul na útočnou polovinu a snaží se sevřít Juventus v pokutovém území. Míč se zleva vrací zpět na pravé křídlo ke Carvajalovi.

44.

Carvajalův centr bez potíží polapil Buffon a rozehrál. Juventus nedokázal míč udržet a Pjanič se na půlce provinil nedovoleným zákrokem. Zbývá poslední minuta regulérní první půle.

45.

Casemiro dostal nabito na pravé straně, ale pálil z uctivé vzdálenosti. Střela mu nesedla zrovna dobře a Buffon se po míči jen ohlédl. V prvním poločase se nastavují dvě minuty.

45+1.

Iscova střela na branku neprošla, ale "Bílý balet" zůstal u míče. Juventus se výborně brání a drží Real na pravém křídle stále dostatečně daleko od Buffona.

45+2.

Nastavení se pomalu chýlí ke konci a vypadá to, že se Real do střelecké pozice už nedostane. Marcelova přihrávka byla sražena mimo hrací plochu.

45+2.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.

První poločas skončil a Real s Juventusem hrají ve finále Ligy mistrů nerozhodně. Aktivněji začal italský celek a už v sedmé minutě pálil nebezpečně Pjanič. Navas se však natáhl a dokázal míč vyrazit. Real otevřel skóre prakticky z první větší šance. Ronaldo dostal po přihrávce od Carvajala více prostoru, jeho přízemní střelu ještě tečoval Bonucci a Buffon byl bezmocný.

Jenže fotbalisté "Staré dámy" dokázali po sedmi minutách srovnat. Alex Sandro přihrál vzduchem zleva do vápna na Higuaína, a ten oslovil Mandžukiče. Chorvatský dlouhán se trefil navzdory tomu, že stál zády k brance, a akrobatickou střelou přehodil Navase. V dalších minutách už diváci v Cardiffu gólovou šanci neviděli, ale sledují skvělý fotbal okořeněný tvrdými souboji. V sázce je opravdu mnoho.

46.

Ani jeden z týmů v průběhu přestávky nestřídal, rozehrávka připadla Realu. Ronaldo se protáhl po levé straně a dával míč do vápna. Zasahovat musel Chiellini.

47.

Juventus fauloval na útočné polovině a Real v poklidu rozehrává. Varane přihrál Ramosovi, který dostal přes Kroose míč na levou stranu. V akci pokračuje Marcelo.

48.

Isco si naběhl na přihrávku po levém křídle a užuž chtěl nebezpečně centrovat. Barzagli se za ním připlížil a na poslední chvíli odvrátil balon na roh.

49.

Po Kroosově rohu se snažil zakončovat Varane, ale trefil Bonucciho. Rozhodčí znovu nepostřehli situaci správně a místo dalšího rohu bude rozehrávat Buffon. Bonucci však zůstává sedět.

50.

Bonuccimu se odrazil míč přímo do obličeje a třicetiletý obránce ukazuje, že se mu točí hlava.

51.

Bonucci odešel za postranní čáru, ale za malou chvilku se vrátil zpět na hřiště. Varane s Marcelem připravili o balon Higuaína, Marcelo pak Alvesovi nasadil jesličky.

52.

Marcelo přišlápl nárt Alvesovi a následně srazil ještě spoluhráče Isca. Všichni tři aktéři jsou v pořádku a pokračuje se ve hře. Faul obránce Realu ale zůstává zapomenut.

53.

Nedovolených zákroků přibývá a dalším "žluťáskem" se stává Toni Kroos (RMA). Německý záložník šlápl na nohu svému krajanovi Khedirovi a uviděl žlutou kartu.

54.

Teď není jediná minuta bez faulu. Alex Sandro povalil na trávník Modriče a Real má balon pod kontrolou. S přibývajícími minutami bude samozřejmě nervozita stoupat.

55.

Modrič si přichystal balon na nějakých dvaceti metrech a levačkou jej poslal na branku. Buffon se musel vrhnout nalevo, ale neměl to k míči daleko a v pohodě zasáhl.

56.

Isco byl faulován Bonuccim, který ho trefil do kolena. Tento nedovolený zákrok však zraku sudího Brycha unikl. Higuaínovi se centr z pravé strany hrubě nepovedl.

58.

Varane se jakožto stoper vydal na pořádný útočný výlet a pronikl až do vápna. Pak ale Juventus jeho přihrávku zablokoval. Na Marcelův centr na zadní tyč nedosáhl Ronaldo.

59.

Isco využil nepřesné rozehrávky "Staré dámy" a propracoval se ke střele. Ta už mu ale nevyšla podle plánu, míč se svezl po nártu jeho levačky a skončil daleko od Buffonovy brány.

60.

Alves obral o míč Kroose a mohl založit protiútok Juventusu. Jenže hned první přihrávka zkušeného brazilského obránce byla nepřesná. Hra se znovu obrací.

61.

Real podruhé v zápase vede a znovu měl značnou porci štěstí! Obrana Juventusu zablokovala Kroosovu střelu a míč se odrazil ke CASEMIROVI. Brazilec se opřel do míče ze střední vzdálenosti, jeho ránu nešťastně patou tečoval Khedira a balon zapadl k levé tyči. Buffon už na něj nedosáhl - 2:1!

Finále LM, Real-Juventus: Casemiro, gól na 2:1
Finále LM, Real-Juventus: Casemiro, gól na 2:1 | Foto: Reuters
63.

Hráči obou týmů se na polovině hřiště handrkovali ohledně autového vhazování. Nakonec byl míč přisouzen Realu, který hraje ve druhé půli mnohem aktivněji než soupeř.

64.

Po třech minutách přichází třetí branka Realu, který se mílovým krokem přibližuje obhajobě trofeje! Mandžukič přišel o balon a rychlou akci po pravé straně podnikl Modrič. Odcentroval na přední tyčku, kam si mezi Buffona a Bonucciho naběhl CRISTIANO RONALDO a přidal svůj druhý gól v zápase - 3:1!

Finále LM, Real-Juventus: Cristiano Ronaldo, gól na 3:1
Finále LM, Real-Juventus: Cristiano Ronaldo, gól na 3:1 | Foto: Reuters
66.

Miralem Pjanič (JUV) hodil míč frustrovaně po Kroosovi a obdržel žlutou kartu.

66.

Trenér Allegri reaguje na dvoubrankovou ztrátu okamžitým střídáním. Ze hry byl stažen Andrea Barzagli, kterého vystřídal Juan Cuadrado. Alves se posouvá na post obránce.

68.

Ronaldo dnes ve hře není tolik vidět, ale přesto dokázal vstřelit dvě branky a podtrhl svou důležitost. V letošní Lize mistrů už se trefil dvanáctkrát, čímž překonal rivala Messiho.

69.

Cuadrado se na pravé straně zapojil do hry, ale obejít Isca se mu nepovedlo.

70.

Do konce druhého poločasu zbývá dvacet minut a Juventus se snaží tlačit dopředu. Jenže Alex Sandro (JUV) balon ztratil, sekl Varaneho přes nohy a nemůže se divit žluté kartě.

71.

Přichází další výměna na straně italského celku. Utkání skončilo pro Bosňana Miralema Pjaniče, kterému vyšla zejména půle první. Nastupuje Claudio Marchisio.

72.

Hráči Juventusu se teď snaží přerušovat akce Realu i za cenu faulů. Juan Cuadrado (JUV) zezadu složil Ronalda a také on obdržel žlutou kartu.

73.

Benzema si pohrál s míčem na hranici šestnáctky a přihrál doleva Marcelovi. Jeho střílenou přihrávku usměrnil Ronaldo v tomto případě pouze nad branku.

75.

Cuadrado se zatím na hřišti hledá. Prošel po pravé straně, ale následně odcentroval hrubě nepřesně. Míč se snesl do zámezí u rohového praporku, Real vhazuje.

75.

Benzema z levé strany neprostřelil Alvese a následně čelil připomínkám Isca, který si ještě žádal přihrávku. Z druhé vlny pak střílel Marcelo pouze nad bránu.

76.

Isco ukázal v souboji s Alvesem skvělé krytí míče. Nakonec o něj sice přišel, ale sudí Brych ponechával výhodu po předchozí Alvesově faulu. Real rozehrává přímý kop.

77.

Karim Benzema je stažen ze hry a zrovna se mu to nezamlouvá. Ale jistě chápe důležitost této výměny. Nastupuje totiž Gareth Bale, rodák z Cardiffu, kde se letošní finále hraje.

78.

Střídal také Juventus, a to naposledy. Paulo Dybala, který se ve druhé části vypařil jako pára nad hrncem, přepustil místo Mariu Leminovi. Juventus pak přímý kop ubránil.

80.

Ronaldo na pravé straně přesprintoval soupeře a přihrával před branku. Tam byl připraven zakončovat Bale, jenomže ještě před ním odehrál míč do bezpečí Bonucci.

81.

Ramos na pravé straně fauloval a standardní situaci rozehrál Alves. Na jeho kratší centr si naskočil Alex Sandro a hlavičkoval těsně vedle vzdálenější tyče!

82.

Kouč Zidane dělá druhou změnu ve své sestavě. Odpracováno má Isco, který odehrál skvělé utkání, atmosféru finále Ligy mistrů ochutná Marco Asensio.

83.

Juan Cuadrado (JUV) je po sedmnácti minutách na hřišti vyloučen. Po tvrdším zákroku od Ramose svého soupeře přistrčil, možná mu šlápl na nohu, ale vypadá to, že obdržel velmi přísnou druhou žlutou kartu. Ramos situaci teatrálně přihrál a Cuadrado to odnesl.

85.

Juventus se i v deseti snaží přitlačit Real před brankou Navase. Mandžukičovi přistál centr z pravé strany na hlavě, ale chorvatský útočník netrefil míč dobře.

87.

Juventusu ubíhá čas hrozně rychle, navíc dotahuje rovnou dvoubrankovou ztrátu. Navas odehrál míč před Alvesem a Real rozehrává. Obhajoba titulu je blízko.

89.

Poslední střídání zápasu je tady. Toni Kroos opouští scénu a už oslavuje s madridskými fanoušky. Na poslední minuty naskakuje Álvaro Morata.

90.

Alves fauloval Modriče a Real bude rozehrávat standardní situaci z nějakých dvaadvaceti metrů. Proti exekutorovi Ronaldovi stojí čtyřčlenná zeď.

90.

Zeď sice zablokovala Ronaldovu střelu, ale k míči se dostal Marcelo. Zleva se po čáře procpal do vápna a přihrál před odkrytou branku na MARCA ASENSIA. Jednadvacetiletý útočník se trefil přesně a přidal čtvrtou branku Realu ve finále Ligy mistrů. Je definitivně rozhodnuto - 4:1!

90+2.

Rozhodčí Brych nastavil čtyři minuty.

90+3.

Morata pronikl po levém křídle a střílel na branku. Ještě mohl přihrávat, tak jeho pokus zablokoval jeden z obránců. Real dohrává utkání s přehledem a míčem na kopačkách.

90+4.

Ani Baleova střela zpoza šestnáctky na Buffona neprošla, na druhé straně fauloval Ramos Alvese. Později se však zase nedovoleným způsobem prezentoval Mandžukič.

90+5.

Utkání skončilo.

Utkání končí a Realu se povedlo obhájit titul v Lize mistrů. Tohle se stalo vůbec poprvé v novodobé historii této soutěže, naposled vyhrál dvakrát po sobě AC Milán v roce 1990 ještě v Poháru mistrů evropských zemí. Real vlétl do druhé půle aktivně a po tečované střele Casemira z dálky strhl vedení zpět na svou stranu.

O tři minuty později se podruhé v utkání trefil Ronaldo, jenž si naběhl na Modričův centr a překonal Messiho ve střeleckých dostizích letošního ročníku. Za stavu 1:3 už Juventusu nezbývalo mnoho nadějí, Alex Sandro hlavičkoval v největší šanci vedle. Po teatrálním pádu Ramose byl po druhé žluté kartě vyloučen Cuadrado a v závěru ještě přidal čtvrtý gól střídající Asensio.

Real Madrid zvítězil v Lize mistrů potřetí za poslední čtyři roky. Gianluigi Buffon se zisku "ušatého poháru" znovu nedočkal, Juventus padl ve finále posedmé.

Na trávníku Millennium Stadium v Cardiffu se již všechno chystá k předávání trofeje a medailí.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.