Liga začala výhrou Jablonce. Baník přišel o body v závěru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 7. 2012 19:55
Nový ročník 1. fotbalové ligy začal výhrou Jablonce nad Baníkem Ostrava 2:0.
David Lafata přispěl k výhře druhým gólem, celkově si tak připsal už 109. ligový gól | Foto: Sport

Jablonec nad Nisou - Nový ročník 1. fotbalové ligy začal výhrou Jablonce nad Baníkem Ostrava 2:0.

Jablonec rozhodl o své výhře až v závěrečné pětiminutovce.

V 86. minutě otevřela skóre po Kopicově průniku letní jablonecká posila z Teplic Lukáš Zoubele, o tři minuty později výhru potvrdil 109. ligovým gólem nejlepší kanonýr posledních dvou ligových ročníků David Lafata.

Udělali tak radost trenérovi Václavu Kotalovi, který si připsal výhru hned v prvním soutěžním zápase na lavičce Jablonce.

Baník musí litovat především zahozených šancí v prvním poločase, když Kukece a Krauta vychytala nová jablonecká brankářská jednička Roman Valeš.

Baumit Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)

Branky: 86. Zoubele, 89. Lafata. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek. ŽK: Jablonský - Kaprálik, Mach, Kukec. Diváci: 4045.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák - Čížek, Loučka, Piták (81. Haurdič), Jablonský - Kopic, Lafata (89. Třešňák), Kovařík (63. Zoubele). Trenér: Kotal.

Ostrava: Buček - Zawada, Kaprálik, Vomáčka, Frydrych - Fantiš (73. Milosavljev), Lukeš, Vašenda, Kukec (77. Droppa), Mach - Kraut. Trenér: Látal.