Ibrahimovič se neprosadil, PSG zachraňovalo bod v nastavení

27. 10. 2013 23:15
Ibrahimovičovi zápas v St. Etienne gólově nevyšel. Alespoň bod zachránilo PSG v nastavení. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain remizovali v 11. kole francouzské ligy na hřišti St. Etienne 2:2 a díky lepšímu skóre udrželi první místo v tabulce.

Na Pařížany se bodově dotáhlo Monako, které v odpoledním duelu zvítězilo 2:1 nad Lyonem.

Bod zachránil PSG v nastavení Matuidi

St. Etienne, které v předminulém kole přišlo o remízu s favorizovaným Monakem až v 87. minutě, tentokrát zaskočilo také druhé favorita ligy.

Na domácím stadionu vedlo od 18. minuty, kdy ho poslal do vedení ranou z hranice pokutového území záložník Benjamin Corgnet. Po přestávce zvýšil Romain Hamouma.

Francouzskému záložníkovi pomohla skórovat komická situace v obraně PSG, když nejprve vypadl míč v souboji brankáři Salvatoremu Sirgiovi a obránce Marquinhos při odkopu nastřelil jen spoluhráče Thiaga Mottu, od něhož se balon odrazil k Hamoumovi.

St. Etienne dohrávalo poslední půlhodinu bez vyloučeného středopolaře Fabiena Lemoineho a náskok neudrželo.

V 68. minutě snížil Edinson Cavani, který se pak zapojil i do akce, z níž na konečných 2:2 v nastavení vyrovnal Blaise Matuidi.

Monaku zařídil výhru Falcao

Monaku pomohl k výhře 2:1 nad Lyonem kanonýr Radamel Falcao, který ukončil třízápasové čekání na gól a vstřelil rozhodující branku.

Nováček předtím vedl od 28. minuty po trefě Muníra Obbadího, posila z Atlétika Madrid Falcao zvýšila osm minut nato na 2:0 a s osmi brankami vede pořadí střelců. Olympique snížil zásluhou Befetimbiho Gomise.

Výsledky 11. kola:

Bordeaux - Montpellier 2:0 (75. Diabaté, 90.+1 Obraniak), Monako - Lyon 2:1 (28. Obbadí, 36. Falcao - 62. Gomis), St. Etienne - Paris St. Germain 2:2 (18. Corgnet, 51. Hamouma - 68. Cavani, 90.+3 Matuidi).

1. Paris St. Germain 11 7 4 0 20:7 25
2. Monako 11 7 4 0 20:8 25
3. Lille 11 7 2 2 13:4 23
4. Nantes 11 6 1 4 15:9 19
5. Guingamp 11 5 2 4 16:12 17
6. Marseille 11 5 2 4 15:11 17
7. St. Etienne 11 5 2 4 17:15 17
8. Nice 11 5 2 4 12:11 17