reklama

Limberského po alkoholové eskapádě obvinila policie, hrozí mu tři roky vězení

David Limberský David Limberský autor: Milan Kammermayer
Obránce fotbalové Plzně David Limberský má problém, kvůli své opilecké eskapádě za volantem luxusního vozu mu hrozí až tři roky za mřížemi. přijít by tedy mohl i o Euro 2016. Policie ho dnes obvinila.

Praha - Nepříjemný dárek dostal od Mikuláše levý obránce fotbalové Viktorie Plzeň i české reprezentace David Limberský. Policie ho obvinila z trestného činu řízení pod vlivem návykových látek, za což hrozí dvaatřicetiletému bekovi v případě uznání viny až tři roky vězení.

"Bylo zahájeno trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu od šesti měsíců do tří let vězení," potvrdila Aktuálně.cz náměstkyně obvodního státního zástupce pro Prahu 2 Táňa Dočekalová.

Limberský si obvinění od policie, o kterém informovala Mladá fronta Dnes, převzal 1. prosince. Stížnost proti stíhání si plzeňský fotbalista ještě nepodal. "Lhůta pro podání mu ale ještě běží. Takže má ještě možnost si ji podat," prohlásila Dočekalová.

Limberský havaroval se svým luxusním vozem značky Bentley na pražském Smíchově na začátku září, po nehodě navíc před zasahujícími policisty utíkal. V krvi měl podle Českého rozhlasu 1,24 promile alkoholu.

"Vzhledem k tomu, že mu bylo naměřeno lehce přes jednu promile, tak nepředpokládám, že by mělo dojít k nějakému vysokému exemplárnímu trestu. Zvláště když dosud neměl nikdy problém se zákonem. Bude záležet, jaký způsob obhajoby zvolíme, ale ze zkušeností si umím představit peněžitou pokutu v kombinaci se zákazem řízení. Případně podmínečný trest. Odnětí svobody v tomto případě rozhodně není tématem," uvedl Limberského právník Bronislav Šerák.

Podle některých zpráv s ním v době havárie seděl ve voze spoluhráč z Plzně Ondřej Vaněk.

Zkušený obránce Plzně po nehodě přišel v Plzni o kapitánskou pásku a také nebyl nominován do dvou reprezentačních duelů. Fotbalovou veřejnost navíc pobouřil i nevhodnou oslavou branky v Příbrami, kde pár dní po nehodě slavil gól virtuálním točením volantem.

Celá věc by mohla dojít k soudu během dvou měsíců, pokud by byl Limberský pravomocně odsouzen, může přijít i o nadcházející Euro 2016.

reklama