Limberský: Chcípni? Už jsem si na to zvykl. Nevadí mi to

David Limberský pískot fanoušků Sparty vnímal, ale nerozhodil jej. Naštvaný byl z výkonu svého týmu.
Fotbalový šlágr jarní části Gambrinus ligy ovládla Sparta, která nad Plzní vyhrála 1:0. Jako vždy v posledních sezónách byl zápas hodně vyhrocený.
Některé transparenty proti němu byly hodně drsné...
Někteří fanoušci si po reprezentačním zadákovi i občas hodili nějaký ten kelímek od piva.
Však také vytvořili pěkný kotel...
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
9. 3. 2014 22:30
Budil jednoznačně největší pozornost sparťanských fanoušků, kteří mu vulgárně nadávali a při každém dotyku s míčem na něj pískali. David Limberský však přiznal, že to jeho výkon neovlivnilo.

Praha - Budil jednoznačně největší pozornost sparťanských fanoušků, kteří mu vulgárně nadávali a při každém dotyku s míčem na něj pískali.

David Limberský však přiznal, že to jeho výkon neovlivnilo, zklamaný byl naopak z výkonu svého mužstva. Plzeň v Zápase jara na Spartě prohrála 0:1 a v tabulce na ní jedenáct kol před koncem soutěže ztrácí už osm bodů.

"První půle z naší strany nebyla dobrá. Prohrávali jsme osobní souboje, Sparta byla lepší. Paradoxně jsme začali hrát dobře až při vyloučení našich dvou hráčů, hráli jsme jednodušeji, na standardky a měli jsme tam nějaké závary," řekl novinářům po zápase devětadvacetiletý reprezentační bek.

Davide, čím to podle Vás bylo, že jste se 80 minut nedostali k téměř žádnému ohrožení branky Sparty?
Sparta byla agresivnější, my do toho sice dali maximum, ale nestačilo to. Byl to bezkrevnej výkon, honili jsme to bohužel až v závěru, ale už bylo pozdě. Bohužel jsme si za výkon v prvním poločase nezasloužili vyhrát.

Byl to tím, že jste byli nervózní z významu zápasu?
Ne, nervozitou to nebylo.

Vypadalo to ale, že jste kvůli nabitějšímu programu unavenější než hráči soupeře...
Ani únavou to nebylo, v závěru jsme si přece šance vytvořili, problém byl v tom, že jsme nebyli dostatečně přesní a agresivní. O půli jsme si to vyříkali, ale dobře jsme hráli až v závěru. Takhle jsme měli hrát od začátku.

Nyní už ztrácíte na Spartu osm bodů, navíc máte horší bilanci vzájemných zápasů. Dá se taková ztráta ještě dohnat?
Osm bodů ztráta je samozřejmě hodně, ale my neskládáme zbraně a v každém zápase se budeme snažit o tři body a Spartu tak nahánět. Je to komfortní náskok, my jsme ho měli loni, ale taky jsme o něj málem přišli.

Čím si vysvětlujete, že jste dohráli zápas v devíti mužích?