reklama

Limberský má problém. Jeho luxusní bentley figurovalo ve fingované dopravní nehodě

David Limberský David Limberský autor: Milan Kammermayer
K celkové škodě ve výši 813 tisíc korun došlo při dopravní nehodě, která se stala loni v březnu na Domažlicku. Státní zastupitelství nyní zahájilo trestní stíhání obou řidičů pro pojistný podvod. Jedno z vozidel, luxusní bentley, přitom v té době užíval obránce Viktorie Plzeň David Limberský.

Limberský u nehody ovšem nebyl, za volantem jeho vozu seděl pětačtyřicetiletý cizinec. Na kauzu upozornil deník Právo.

"K nehodě došlo před druhou hodinou v noci mezi obcemi Hluboká a Loučim. Řidička mercedesu při vjezdu pod viadukt nerespektovala dopravní značku o přednosti protijedoucích vozidel a levou stranou narazila do levé strany vozu bentley, který byl po střetu odražen do zdi železničního mostu," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V průběhu vyšetřování ale detektivové podle zmíněného deníku zjistili, že poškození obou vozidel neodpovídá jejich vzájemnému kontaktu pod viaduktem, který měl být příčinou nehody.

"Obě vozidla byla na komunikaci umístěna do takového postavení, aby nehoda působila věrohodně. Automobil Bentley byl pravou stranou najetý a opřený o zeď mostu," prohlásil zdroj obeznámený s případem.

Stejný cizinec, který měl s Limberského autem havarovat, navíc dva měsíce po nehodě převedl vůz na společnost specializující se na prodej havarovaných vozidel. I tento úkon prověřuje policie, neboť cizinec k převodu neměl doklady. 

Limberský se k celé kauze odmítl vyjádřit. 

Se svým autem ovšem nemá problémy poprvé. V září 2015 s ním opilý boural na pražském Smíchově. Při následné opravě vozu jej podvedl známý, který si pro sebe nechal peníze určené na servis. V létě 2018 pak neznámý vandal bentley poškrábal klíčem a způsobil škodu za 150 000. 

reklama