Limberský: Nebyl jsem v pořádku. Trenérovi jsem řekl, že ano

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 9. 2013 16:00
Když v 64. minutě pátečního zápasu kvalifikace o MS mezi českou fotbalovou reprezentací a Arménií šel na hřiště Marek Suchý místo Davida Limberského, diváci na stadionu na sebe nevěřícně koukali.
David Limberský věří, že v úterním zápase v Itálii už bude stoprocentně zdravotně v pořádku a že českému týmu pomůže více. | Foto: CPA

Praha - Když v 64. minutě pátečního zápasu kvalifikace o MS mezi českou fotbalovou reprezentací a Arménií (1:2) šel na hřiště Marek Suchý místo Davida Limberského, diváci na stadionu na sebe nevěřícně koukali.

Šlo totiž o poslední střídání trenéra Michala Bílka, a fanoušci tak čekali, že za nepříznivého stavu 0:1 přijde na hřiště ofenzivnější fotbalista.

Po zápase však vyšlo najevo, že Limberský o poločase zvracel a kvůli nevolnosti nemohl zápas dohrát.

Na sobotním setkání s novináři pak plzeňský obránce přiznal, že se celý týden necítil v pořádku, že se mu před zápasem točila hlava. Když se ho ale Bílek před zápasem zeptal, Limberský mu řekl, že je v pořádku.

"Plně stoprocentní jsem nebyl, ale trenérovi jsem řekl, že jo. O poločase, když trenér mluvil, jsem si musel odskočit na záchod. Asi po dvaceti minutách druhého poločasu už jsem byl tak slabý, že jsem musel střídat," přiznal se levý bek novinářům.

Davide, vyčítáte si teď, že jste do zápasu vůbec nastupoval a 'nenechal' hrát někoho stoprocentně připraveného?
Měl jsem takovou nevolnost už během týdne, trochu se mi točila hlava, ale sám jsem se rozhodl, že do toho půjdu a budu hrát. O poločase se mi ale zvedl kufr a musel jsem pelášit na záchod. S takovým 'točákem' v hlavě a jak mi bylo blbě po těle, jsem asi ještě nikdy nenastoupil.

A jaký je Váš stav nyní. Budete schopen hrát v úterý v Itálii?
Dneska ráno (v sobotu) jsem byl na kapačce, takže věřím, že mi to pomůže. Měl jsem i nějaké prášky. Je to divné, ale docela dobře a dlouho jsem spal. Věřím, že v úterý budu stoprocentní a udělám pro to maximum.

Čím si Vaši nevolnost vysvětlujete?
Během přípravy jsem měl natažený sval a trénoval jen týden, pak přišlo čtyřicet dní a čtrnáct patnáct zápasů. Na rozdíl od některých kluků z Plzně jsem skoro nic nevynechal a cítil, že jsem na pokraji sil. Možná i proto se mi točila hlava.

Jak tedy tuto Vaši přetíženost hodláte řešit?
Nemám čas na nic, ani na rodinu. Na konci ani ty výkony nejsou takové, protože si neodfrknu, takže už je to takový stereotyp a hledám motivaci strašně těžko. Věřím tomu, že se domluvím s trenérem Vrbou a že mi dá třeba jedno volné kolo v lize, abych načerpal sílu do zbytku sezony.

A proč jste si tedy o odpočinek neřekl už dříve?
Já už trenérovi Vrbovi říkal minulý týden před Olomoucí, že jsem unavený a on mi odpověděl, že je také unavený. Takhle vypadal celý rozhovor. Ale nechci to házet na trenéra, kdybych se totálně necítil, tak bych do zápasu nešel. Vždy je to rozhodnutí na hráči a já pokaždé chtěl hrát.

Nevadí Vám, že se to teď otočí na veřejnosti proti Vám?
Noviny ani internet teď nečtu, myslím, že je to lepší a každému spoluhráči bych to doporučoval, protože to zbytečně leze do hlavy a tuším, že se nepíše nic pozitivního.

Pojďme k šanci vašeho týmu na postup do baráže. Jaké podle Vás jsou?
Určitě všechna druhá místa mají podstatně více bodů než my. Pro nás je to jenom v teoretické rovině. Dokud ale bude poslední šance, tak se o to rvát budeme. Nejsme ale hloupí, umíme počítat a víme, že nic jiného než devět bodů ze tří zápasů nám už teď nehraje do karet. Na druhou stranu ani těch devět bodů nemusí stačit, takže je to trochu smutné.

V úterý proto musíte v Itálii vyhrát. Dosud však Italové ztratili body jen dvakrát za remízu. Jak je tedy přelstít?
Bude to samozřejmě těžké, budeme chtít dobře bránit, ale mohl by se nám povést takový brejk, který se povedl Arménům tady. Kdybychom měli trochu štěstí, tak věřím, že bychom tam mohli uspět.