reklama

Limberský se zranil a bude Plzni chybět v Lize mistrů

Bez Davida Limberského se bude muset Pavel Vrba obejít ve středečním zápase Ligy mistrů proti CSKA Moskva. Bez Davida Limberského se bude muset Pavel Vrba obejít ve středečním zápase Ligy mistrů proti CSKA Moskva. autor: ČTK
I když si fotbalisté Plzně odvezli z Jihlavy v rámci zápasu 10. kola výhru 2:1 a stáhli minimální do soboty náskok vedoucí Sparty na jediný bod, úplně spokojení být nemohou.

Jihlava - I když si fotbalisté Plzně odvezli z Jihlavy v rámci zápasu 10. kola Gambrinus ligy výhru 2:1 a stáhli minimálně do soboty náskok vedoucí Sparty na jediný bod, úplně spokojení být nemohou.

Ve 23. minutě totiž odkulhal ze hřiště s bolestivou grimasou David Limberský a podle prvních odhadů nebude moct nastoupit ke středečnímu duelu Ligy mistrů v Petrohradě proti CSKA Moskva.

"Mrzí mě, že David má pravděpodobně natržený zadní stehenní sval, což pro nás může znamenat problém. Na 99 procent proti CSKA Moskva k dispozici nebude," řekl plzeňský kouč Pavel Vrba novinářům po utkání v Jihlavě.

Limberský odehrál letos téměř vše

Jak dlouho bude reprezentační bek mimo hru, zatím odhadnout nedokázal. Není tak jisté, zda se stihne uzdravit do závěru kvalifikace mistrovství světa. Český celek hraje 11. října na Maltě a o čtyři dny později zakončí skupinu v Bulharsku.

Limberský patří k hlavním oporám a nejvytěžovanějším hráčům Plzně.V této sezoně dosud scházel v sestavě Viktorie pouze v úvodním Superpoháru proti Jablonci, jinak zasáhl do všech soutěžních zápasů úřadujícího mistra od začátku. 

Až na ligový duel s Ostravou, v němž v 74. minutě střídal, odehrál do dnešního duelu v Jihlavě plný počet minut.

Zdravotní problémy měl už 6. září v duelu světové kvalifikace s Arménií. Kvůli nevolnosti musel v průběhu druhé půle střídat.

reklama