Liverpool a Dortmund se rozešly smírně, Sevilla a Šachtar vyhrály

7. 4. 2016 23:30
Jürgen Klopp prožil emotivní návrat domů
Jürgen Klopp prožil emotivní návrat domů | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Borussie Dortmund v úvodním zápase čtvrtfinále Evropské ligy remizovali na domácím hřišti s Liverpoolem 1:1. Nakročeno do semifinále mají Sevilla a Šachtar Doněck, které zvítězily shodně 2:1 na hřišti soupeře.

Utkání mezi Dortmundem a Liverpoolem bylo velmi očekávané i díky návratu trenéra Jürgena Kloppa na známá místa. Německý kouč Borussii vedl sedm let a proti svému bývalému týmu se postavil poprvé od letního odchodu.

V zápase měl Dortmund více ze hry, ale příliš gólových šancí si vytvořit nedokázal. V první půli byl nejblíže gólu Mchitarjan, jehož střelu z malého vápna na poslední chvíli zablokoval Sakho. Naopak Liverpool dokázal skórovat, Divock Origi využil Milnerem prodloužený pas za obranu a křížnou střelou otevřel skóre.

Hned po přestávce se podařilo vyrovnat Matsu Hummelsovi, kterého po rohovém kopu našel ve vápně Mchitarjan a kapitán Borussie hlavou překonal Mignoleta.

Dortmund sice ve zbytku zápasu držel míč a snažil se útočit, pevná liverpoolská obrana už ho ale do dalších šancí nepustila. Naopak domácí musel podržet skvělým zákrokem Weidenfeller proti Coutinhově střele.

Z prvního španělského souboje mezi Bilbaem a Sevillou vyšli lépe vítězové posledních dvou ročníků Evropské ligy, kteří v Baskicku vyhráli 2:1. Sevilla přitom až do tohoto zápasu v této sezoně na hřišti soupeře zvítězila jen ve Španělském poháru.

Hrdinou Sevilly Vicente Iborra

V prvním poločase branka nepadla, obě mužstva trefila tyč - nejprve hostující Banega a poté i domácí Aduriz. Baskický kanonýr se prosadil až na začátku druhého poločasu, po centru Muniaina poslal míč hlavou do protipohybu brankáře. Aduriz je s devíti góly nejlepším střelcem Evropské ligy, celkově v této sezoně dal už 32 branek.

Sevilla vyrovnala během pěti minut, po Muniainově chybě poslal Banega míč před prázdnou branku pro skórujícího Timothého Kolodziejczaka. A v samém závěru dokázali hosté zápas otočit. Hrdinou se stal střídající Vicente Iborra, který šikovně tečoval průnikovou přihrávku Gameira.

Stejným výsledkem zvítězil Šachtar Doněck v Braze. První krok k výhře v Portugalsku udělal v poslední minutě prvního poločasu, kdy skóre po rohovém kopu otevřel tvrdou střelou pod břevno Jaroslav Rakickij.

Po přestávce sice trefil domácí Silva břevno, ale gól dali opět hosté. Po rychlém protiútoku a přihrávce Marlose se prosadil Ferreyra. Domácím se v závěru podařilo zásluhou přesné hlavičky Wilsona Eduarda už jen snížit.