Liverpool FC vyhrál derby, City a United nezaváhaly

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
1. 10. 2011 18:11
Liverpool i díky přísnému vyloučení porazil Everton

Liverpool - Čtvrté vítězství v sezoně si připsal v sedmém kole anglické Premier League Liverpool, který v městském derby porazil Everton 2:0.

Zápas v Goodison Parku ovšem hodně ovlivnilo přísné vyloučení Jacka Rodwella, který za skluz na Luise Suáreze ve třiadvacáté minutě viděl okamžitě červenou kartu.

K Reds byl rozhodčí Atkinson příznivý i v závěru první půle, když po zákroku Jagielky na Suáreze odpískal (poměrně jednoznačnou) penaltu, ale brankář Tim Howard Kuijtův pokus u levé tyče kryl.

Aston Villa ztratila výhru vinou vlastního gólu
United ztratili první body, Arsenal konečně zabral

Nabídnutou přesilovku tak hosté využili až dvěma brankami v závěru utkání, kdy se prosadil po nenápadná akci nejprve Andy Carroll, a následně po zaváhání obrany Evertonu z tesně blízkosti Suárez.

Vítězství si připsaly v sobotu i týmy dalších favoritů. Manchester United vyhrál díky brankám Andersona a Welbecka nad Norwichem 2:0 a udržel se v tabulce Premier League o skóre první před Citzens i přesto, že Manciniho výběr porazil Blackburn 4:0.

Již na třetí příčku tabulky se vytáhly "Straky" z Newcastlu, které dokázaly zvítězit na hřišti Wolverhamptonu 2:1. Dosud třetí Chelsea ale její duel sedmého kola čeká až zítra.