reklama

Liverpool má nástupce Dalglishe. Reds povede Rodgers

autor: Reuters
Rodgers byl v pátek oficiálně jmenován koučem Liverpoolu

Liverpool - Trenérem fotbalistů Liverpoolu byl dnes oficiálně jmenován Brendan Rodgers. Devětatřicetiletý kouč u týmu nahradil Kennyho Dalglishe, pod jehož vedením slavný klub v nedávno skončené sezoně obsadil osmé místo, což je jeho nejhorší umístění za posledních 18 let.

"Byl naší první a správnou volbou," citovala agentura Reuters ředitele Liverpoolu Toma Wernera. "Nečekáme zázraky přes noc a stejně by to měli brát i ostatní. Jsme ale přesvědčeni, že klub je na správné cestě, která ho dovede k titulu," přidal majitel John Henry.

Rodgers přišel do Liverpoolu ze Swansea, kde působil od roku 2010. Protože měl ještě na tři roky platnou smlouvu, velšský klub za něj získal odstupné - údajně čtyři miliony liber. Před tím trénoval také Watford a Reading.

"Nikdy jsem nebyl skvělý hráč a jako trenér jsem se proto musel vydat jinou cestou, abych si zajistil respekt," uvedl Rodgers. "Doufám, že po čase si vysloužím respekt i v Liverpoolu," řekl kouč, který má za úkol dovést osmnáctinásobného anglického šampiona zpět do Ligy mistrů.

Sám Rogers myslí mnohem výš. "Liga mistrů je pro trenéry svatým grálem. Po čase bych ale chtěl hrát i o titul. Nebude to hned, protože to nejde, ale chci vyhrát titul. Nespokojím se jen se čtvrtým místem," přidal.

Se Swansea loni Rodgers postoupil do nejvyšší soutěže a při své první sezoně v Premier League s klubem obsadil překvapivé jedenácté místo. Jméno si také udělal atraktivním herním stylem. V posledním kole Swansea porazila právě Liverpool 1:0.

reklama