Liverpool i Citizens na úvod anglické ligy vyhráli

17. 8. 2014 16:35
Liverpool v úvodním kole Premier League porazil Southampton 2:1, Manchester City přivezl tři body z Newcastlu za výhru 2:0.
Raheem Sterling slaví gól Liverpoolu
Raheem Sterling slaví gól Liverpoolu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Liverpoolu i Manchesteru City začali nový ročník Premier League vítězstvím. ´Reds´ vyhráli 2:1 nad Southamptonem a ´Citizens´ triumfovali výsledkem 2:0 na hřišti Newcastlu.

City do začínajícího ročníku vstoupilo stejně jako před rokem. Tehdy v úvodním utkání porazilo Newcastle 4:0, když první dvě branky manchesterského celku dali Silva s Agüerem. Stejní hráči se prosadili i dnes - španělský záložník otevřel v 38. minutě skóre a střídající argentinský útočník upravil v závěru výsledek.

Výběr trenér Manuela Pellegriniho se tak postaral o prodloužení úspěšné série všech obhájců anglického titulu, kteří ještě nikdy v prvním kole Premier League neprohráli. Ve 23 sezonách 20 úvodních zápasů vyhráli a tři remizovali.

Úřadující vicemistr i bez nejlepšího střelce Luise Suáreze, který v létě přestoupil do Barcelony, úspěšně vykročil do své jubilejní sté sezony v nejvyšší soutěži. Víc ročníků v anglické lize odehrály jen Everton (112) a Aston Villa (104).

Domácí na Anfield Road vedli od 23. minuty po zásahu Raheema Sterlinga, na jeho branku ale dokázal po přestávce odpovědět Nathaniel Clyne. Jedenáct minut před koncem vrátil Liverpoolu vedení Sturridge, za hosty sice mohl vyrovnat záložník Morgan Schneiderlin, ale trefil pouze břevno.

"Byl to skvělý zápas, hlavně proto, že byl opravdu náročný," řekl trenér Liverpoolu Brendan Rodgers. "První zápas a hned jsme museli dřít až do poslední vteřiny," dodal.