Liverpool nasázel West Hamu čtyři góly a je třetí, Hull už má jistotu sestupu

14. 5. 2017 17:37
Liverpool zvítězili v anglické fotbalové lize na hřišti West Hamu 4:0 a posunul se na třetí místo, které znamená přímý postup do Ligy mistrů.
Coutinho se proti West Hamu vytáhl
Coutinho se proti West Hamu vytáhl | Foto: Reuters

Londýn - O demolici West Hamu 4:0 se ve včerejším utkání anglické Premier League postaral Coutinho. Záložník Liverpoolu na jeden gól přihrál, sám dva dal a byl jednoznačnou hvězdou utkání.

Liverpool šel do vedení ve 35. minutě. Coutinho našel krásnou kolmicí za obranu Daniela Sturridge, který obešel gólmana a zakončil pohodlně do prázdné branky.

Coutinho pak sám přidal dva góly po změně stran, stačily mu na to čtyři minuty. Nejprve se prosadil střelou zpoza vápna, podruhé předvedl individuální akci a důrazné zakončení. S 12 góly ztrácí brazilský záložník jedinou branku na nejlepšího střelce Liverpoolu Sadia Maného.

Na 4:0 upravil čtvrt hodiny před koncem z dorážky Divock Origi. Liverpool vyhrál čtyři venkovní zápasy v řadě poprvé od dubna 2014. West Ham počtvrté v sezoně inkasoval doma čtyři branky, což se mu nestalo 18 let.

Fotbalisté Hullu prohráli na hřišti Crystalu Palace 0:4 a jsou dalším sestupujícím. Do druhé ligy se vracejí po roce stráveném v Premier League.

Hull nevstoupil do zápasu na hřišti Crystalu Palace vůbec dobře - už ve třetí minutě promáchl míč při snaze o odkop hostující stoper Ranocchia a Wilfried Zaha následný samostatný únik zakončil střelou pod padajícím Jakupovičem. Na 2:0 zvýšil ve 34. minutě Christian Benteke, jenž se trefil hlavičkou po rohovém kopu. Belgický útočník zaznamenal 15. ligovou branku v této sezoně, z toho se hned sedmkrát prosadil právě hlavou.

Tečku za utkáním obstarali pět minut před koncem proměněným pokutovým kopem Luka Milivojevič a v 90. minutě Patrick van Aanholt po další chybě hostující obrany.

Hull doplatil v sezoně na špatnou bilanci na hřištích soupeřů - z 19 utkání získal pouze šest bodů. Crystal Palace naopak přerušil sérii tří porážek a po nejvyšší letošní výhře má jistou záchranu v soutěži.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo: Crystal Palace - Hull 4:0 (3. Zaha, 34. Benteke, 85. Milivojevič z pen., 90. Van Aanholt), West Ham United - Liverpool 0:4 (57. a 61. Coutinho, 35. Sturridge, 76. Origi), Tottenham - Manchester United 2:1 (6. Wanyama, 48. Kane - 71. Rooney).