Liverpool poprvé pod Kloppem vyhrál, v poháru porazil Bournemouth

28. 10. 2015 23:26
Liverpool zaznamenal první výhru pod trenérem Jürgenem Kloppem, nad Bournemouthem zvítězil v ligovém poháru těsně 1:0. O poznání více suverénněji si vedl rival z Manchesteru. City si smlslo na týmu Crystal Palace a zvítězilo 5:1.
Jürgen Klopp.
Jürgen Klopp. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City porazili v osmifinále Ligového poháru Crystal Palace vysoko 5:1. Na vítězství měl velký podíl teprve devatenáctiletý nigerijský útočník Kelechi Iheanacho, který jeden gól dal a na další dva přihrál. Liverpool zaznamenal první výhru pod trenérem Jürgenem Kloppem, nad Bournemouthem zvítězil těsně 1:0.

Skóre duelu mezi Citizens a Crystal Palace otevřel bývalý útočník pražské Sparty Wilfried Bony. V závěru poločasu se po Iheanachově pasu prosadil De Bruyne. Po změně stran si tito dva hráči role vyměnili: belgický reprezentant poslal přesnou přihrávku do vápna Iheanachovi a ten levou nohou potřetí překonal gólmana Hennesseyho.

Na 4:0 zvýšil z pokutového kopu Touré, čestný gól hostů dal minutu před koncem Delaney. Konečný stav určil střídající García, který vstřelil svůj první gól za Manchester City.

Trenér Klopp mohl na lavičce Liverpoolu po třech remízových zápasech konečně oslavit vítězství, které zařídil gólem v 17. minutě obránce Clyne.