Liverpool porazil Chelsea, Arsenal v oslabení zdolal Aston Villu

22. 9. 2019 19:44
Fotbalisté Liverpoolu porazili 2:1 Chelsea a po šesti kolech vedou anglickou ligu o pět bodů před Manchesterem City.
Cesar Azpilicueta z Chelsea se snaží pláchnout liverpoolskému Jamesi Milnerovi
Cesar Azpilicueta z Chelsea se snaží pláchnout liverpoolskému Jamesi Milnerovi | Foto: Reuters

O branky Liverpoolu se v prvním poločase postarali Trent Alexander-Arnold a Roberto Firmino. Za domácí po přestávce už jen snížil N'golo Kanté. Hosté tak stejně jako před rokem vyhráli i šestý zápas v novém ročníku Premier League, což se jim ve dvou sezonách po sobě podařilo jako prvnímu klubu v historii.

"Ale vůbec nic to neznamená. Vyhráli jsme jen pár zápasů, žádnou trofej zatím nemáme," zdůraznil trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. "Z pohledu předvedeného výkonu jsme byli lepším týmem. Proto nám také fanoušci po zápase zatleskali," řekl kouč Chelsea Frank Lampard.

Nepříznivou sérii ukončil Arsenal, který i v oslabení otočil skóre v duelu s Aston Villou a vyhrál 3:2. Arsenal neprožil dobrý první poločas, když od 20. minuty prohrával a navíc chvíli před přestávkou přišel o vyloučeného Ainsleyho Maintlanda-Milese. Kanonýrům se po pauze podařilo vyrovnat zásluhou penalty Nicolase Pepeho, ale hosté si po 89 sekundách vzali vedení zpět.

Domácí ale v 81. minutě znovu srovnali po gólu Caluma Chamberse a tři minuty nato rozhodl o výhře Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal se díky gabonskému útočníkovi dočkal prvního vítězství po třech zápasech, v nichž londýnský celek získal pouhé dva body.

"Když se hrálo jedenáct na jedenáct, tak jsme ztráceli spoustu míčů a zápas jsme vůbec neměli pod kontrolou," řekl trenér Arsenalu Unai Emery. "Ve druhé půli jsme se do utkání dostali hlavou, ale především srdcem. Týmový duch byl neuvěřitelný a takhle musíme pokračovat," dodal.

United se na Olympijském stadionu v Londýně vůbec nedostali do hry a od 44. minuty prohrávali po gólu Andrije Jarmolenka. Hosté se nezlepšili ani po přestávce a o šanci alespoň na remízu přišli v 84. minutě po povedeném přímém kopu Aarona Cresswella.

"Jsem velmi zklamaný. Tohle byl zápas, který jsme mohli vyhrát," řekl kouč United Ole Gunnar Solskjaer. "Klíčové momenty byly proti nám. Soupeř dal pěkné góly, my jsme v rozhodujících chvílích selhali. A přesně tyhle věci rozhodly zápas v soupeřův prospěch," dodal.

Trenér Manuel Pellegrini tak oslavil 50. zápas na lavičce West Hamu cenným vítězstvím a jeho tým je pátý. Naopak United zaznamenali čtvrtou bodovou ztrátu v úvodních šesti kolech a jsou až sedmí. Chelsea je po porážce s Liverpoolem dokonce až jedenáctá.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo: Crystal Palace - Wolverhampton 1:1 (46. vlastní Dendoncker - 90.+5 Jota), West Ham United - Manchester United 2:0 (44. Jarmolenko, 84. Cresswell), Arsenal - Aston Villa 3:2 (59. Pepe z pen., 81. Chambers, 84. Aubameyang - 20. McGinn, 60. Wesley), Chelsea - Liverpool 1:2 (71. Kanté - 14. Alexander-Arnold, 30. Firmino).

1. Liverpool 6 6 0 0 17:5 18
2. Manchester City 6 4 1 1 24:6 13
3. Leicester 6 3 2 1 8:5 11
4. Arsenal 6 3 2 1 11:10 11
5. West Ham United 6 3 2 1 8:7 11
6. Bournemouth 6 3 1 2 11:10 10
7. Tottenham 6 2 2 2 12:8 8
8. Manchester United 6 2 2 2 8:6 8