Arsenal a Chelsea si užily kanonádu, Gerrard dal stý gól

19. 10. 2013 15:47
Liverpool remizoval na hřišti Newcastlu 2:2 a vyhoupl se do čela Premier League.
Hráči Liverpoolu slaví jubilejní gól Stevena Gerrarda
Hráči Liverpoolu slaví jubilejní gól Stevena Gerrarda | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Arsenalu se v 8. kole Premier League udrželi na vedoucím místě a díky výhře 4:1 proti Norwichi si navíc vytvořili náskok dvou bodů.

´Kanonýři´ využili zaváhání Liverpoolu, jenž pouze remizoval na hřišti Newcastlu 2:2. Na tým ´Reds´ se navíc dotáhla Chelsea, která si užila stejnou kanonádu jako Arsenal, když rozstřílela Cardiff. V tomto utkání oslavil svůj třístý start v anglické lize brankář Petr Čech.

Liverpool dvakrát dotahoval

Liverpoolští musel v Newcastlu dvakrát dohánět vedení soupeře. Ve 23. minutě otevřel skóre dalekonosným pokusem Cabaye. Do přestávky ještě hosté srovnali, když Gerrard proměnil penaltu za faul na Suáreze. Pro kapitána ´Reds´ to byl jubilejní stý ligový gól.

Přestože byl Yanga-Mbiwa za svůj zákrok také vyloučen, dokázal Newcastle svému soupeři ještě jednou odskočit. Na standardní situaci si v 57. minutě naběhl Dummett a z první míč uklidil do liverpoolské svatyně. Oba týmy se však nakonec rozešly smírně, když rychlou akci hostů zakončil hlavičkou do prázdné brány Sturridge.

Čech i Rosický jasně vyhráli

Čech sice proti Cardiffu inkasoval již po 11 minutách hry, kdy se prosadil Jordon Mutch, ale Chelsea si nakonec připsala jasné vítězství. K obratu zavelel svým třetím ligovým gólem Eden Hazard a vůbec poprvé od letního příchodu do Londýna se ve druhém poločase prosadil Samuel Eto'o. Skóre uzavřeli Oscar a z pokutového kopu znovu Hazard.

Tomáš Rosický zahájil zápas Arsenalu s Norwichem mezi náhradníky, na hřiště se dostal v 59. minutě za stavu 1:0 místo Cazorly. V 70. minutě vyrovnal Johnny Howson, ale i díky dvěma brankám Mesuta Özila, který si připsal vůbec první ligové trefy v dresu Kanonýrů, nakonec domácí zvítězili 4:1. Tabulku vedou o dva body před Chelsea, která má stejně bodů jako Liverpool.

United pokračuje v trápení

Ve slabých výkonech pokračují hráči Manchesteru United. Díky trefě kanonýra Robina van Persieho vedli nad Southamptonem 1:0, minutu před koncem ale vyrovnal Dejan Lovren a obhájci titulu popáté v sezoně ztratili body.

Celý zápas odehrál obránce Jan Čelůstka za Sunderland proti Swansea, s kterou jeho tým prohrál vysoko 0:4 a s jediným bodem zůstává nadále nejhorším týmem ligy. Jeden gól dal bývalý sparťan Wilfried Bony.

City poprvé vyhrálo venku

Soupeř Plzně v Lize mistrů Manchester City se ujal dvougólového vedení nad West Hamem zásluhou dvou tref Sergia Agüera. Na jeho šestý ligový gól ještě dokázali hosté zareagovat, podruhé za sebou se trefil portugalský útočník Ricardo Vaz Té.

Vedení hostů ale zpečetil deset minut před koncem David Silva. "Citizens" tak zaznamenali první výhru v sezoně na hřišti soupeře.