Liverpool se v závěru ´připravil´ o výhru nad Arsenalem

15. 8. 2010 21:10
Reina si srazil míč do brány v 90. minutě
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Arsenalu zahájili sezonu remízou 1:1 na půdě Liverpoolu, který hrál celou druhou půli o deseti.

Poslední půlhodinu v dresu Arsenalu odehrál i Tomáš Rosický, který v poslední minutě stál u zrodu vyrovnávací branky: po jeho centru a střele Marvána Šammacha si dal brankář Pepe Reina vlastní gól.

Liverpoolu tak na poslední chvíli uniklo jubilejní 2000. vítězství v ligových soutěžích.

Čtěte také:
Chelsea i s Čechem zahájila ligu šestigólovou kanonádou
Čech: Je to začátek, který si každý z nás přál
Začíná Premier League. Uhájí Chelsea a ManUtd pozice?

Arsenal nastoupil bez svého kapitána a klíčového hráče Cesca Fábregase, který po mistrovství světa a dovolené ještě není připraven na zápasovou zátěž. I bez něj si však hosté dokázali vytvořit mírnou převahu.

O vyrovnání se přičinil střídající Rosický

V závěru poločasu navíc Joe Cole, který zažíval soutěžní premiéru v dresu Liverpoolu, v rohu hřiště nešetrně zajel do nového stopera Arsenalu Laurenta Koscielnyho a rozhodčí mu ukázal rovnou červenou kartu.

Tomáš Rosický v dresu Arsenalu
Tomáš Rosický v dresu Arsenalu | Foto: Reuters

Arsenal tak vstupoval do druhé půle s výhodou jednoho muže v poli. Jenže hned po návratu z kabin hostující hráči ztratili před svým vápnem míč a Ngog parádně vymetl pavučinu v brance Manuela Almunii.

Hru hostů přišel oživit i Rosický a vedl si velmi dobře. Pět minut před koncem mohl srovnat, ale jeho střelu pod břevno skvěle vytáhl brankář Reina.

Ten se však o chvíli později stal smutným hrdinou. Rosický odcentroval na Šammacha, jeho střela se od tyče odrazila do Reiny a od něj do branky.

Nový trenér Liverpoolu Roy Hodgson tak přišel o šanci stát se prvním koučem Reds od roku 1892, který by vyhrál první tři soutěžní utkání po nástupu do funkce. Liverpool předtím zvítězil v obou duelech 3. předkola Evropské ligy s Rabotnički.

Wenger: Remíza je pro nás velmi dobrý výsledek

"Je to vždy zklamání, když dostanete gól takto v závěru a přijdete o výhru. Druhou půli jsme ale paradoxně měli lepší než tu první, přestože jsme hráli v oslabení," uvedl v rozhovoru pro Sky Sports trenér Hodgson, který nesouhlasil s vyloučením Colea.

"Nebyl tam úmysl, jen se snažil zablokovat míč. Rozhodčí často přehlížejí horší fauly, než byl tento," dodal.

Zklamaný Arsene Wenger
Zklamaný Arsene Wenger | Foto: Reuters

To jeho trenérský kolega Arséne Wenger, který v týdnu prodloužil smlouvu s Arsenalem, musel být nakonec rád alespoň za bod.

"Měli jsme převahu, ale Liverpool skvěle bránil. My se ale nevzdali a bojovali do posledních chvil. Remíza je pro nás velmi dobrý výsledek," prohlásil Wenger, který se nechtěl vyjadřovat k tomu, zda Coleovo vyloučení bylo oprávněné.

"Neviděl jsem to. Jediné, co k tomu mohu říct, je, že jsme měli vážnou obavu o to, zda nemá Koscielny nohu zlomenou. Chtěli jsme ho vystřídat, ale sám řekl, že může hrát," dodal Wenger.