reklama

Liverpool věří, že jeho spasitelem bude Klopp. Překazí to Bayern?

Jürgen Klopp chce tvořit a budovat. Najde sílu zkusit to v Liverpoolu? Jürgen Klopp chce tvořit a budovat. Najde sílu zkusit to v Liverpoolu? autor: Reuters
Liverpool chce do konce týdne podepsat smlouvu s nástupcem odvolaného Brendana Rodgerse. Klub z Anfield Road nejvíce touží po Němci Jürgenu Kloppovi. Podle odborníků by někdejší kouč Dortmundu k Reds seděl. Ale co na to Bayern?

Liverpool - Do konce týdne chceme mít nového trenéra, vyhlašují v Liverpoolu. Slavný klub po nedělním odvolání Brendana Rodgerse touží po dvou jménech, po jednom ale evidentně více než po druhém.

Hlavním kandidátem na pozici manažera Reds je bývalý úspěšný kouč Borussie Dortmund Jürgen Klopp. Proslýchá se, že pokud se Liverpoolu německého kouče nepodaří získat, bude usilovat o angažování zkušeného Itala Carla Ancelottiho.

Jasnou prioritou Liverpoolu je ale Klopp a přesvědčit ho má mimo jiné Dietmar Hamman, jeho krajan a někdejší dlouholetá opora celku z Anfield Road. Podle mnohých však žádné velké přemlouvání potřeba nebude.

Effenberg: Jürgen chce něco vybudovat

Blízký přítel osmačtyřicetiletého trenéra, bývalý německý reprezentant Steffan Effenberg, totiž pro BBC uvedl, že o této možnosti s Kloppem před časem mluvil. "Dal mi odpověď před pár týdny. Řekl, že je připraven na tým, který není na té úplně nejvyšší úrovni, aby mohl něco vytvořit, něco vybudovat," řekl Effenberg. "A to by určitě mohl být Liverpool, k němu by seděl," dodal.

Na tiskové konferenci v Berlíně se navíc Effenberg vyjádřil takto: "Liverpool má jednu z nejlepších atmosfér na stadionu. Je to podobné jako v Dortmundu. Fanoušci stojí za každých okolností za svým klubem a to je to, co má Jürgen Klopp rád a co potřebuje. Myslím, že už brzy uslyšíme jeho rozhodnutí."

S tím, že je německý motivátor ideálním kandidátem na uvolněný post, souhlasí také někdejší obránce Liverpoolu Mark Lawrenson. Ten ve svých úvahách naznačil, že typ trenéra-egoisty, jakým je například Ancelotti, by pro anglický klub nebyl nejvhodnější.

Klopp chce mít kontrolu nad všemi přestupy

"Liverpool potřebuje manažera, který je dost velkou osobností na to, aby zvládl tlak. Ale ne aby si myslel, že je větší než sám klub," prohlásil. Američtí vlastníci Liverpoolu podle něj sice chtějí úspěch, ale zároveň touží zkoušet mladé hráče a někdy je za dobré peníze prodat. A to je přesně to, co Klopp úspěšně praktikoval na lavičce Borussie.

"Jürgen Klopp je favoritem na tenhle post, protože naprosto přesně sedí zadání. V Dortmundu vybudoval tým, který měl tvář, měl tam skvělé hráče, kteří se pod ním ještě zlepšovali, a zároveň věděl, že jednoho dva fotbalisty klub každý rok prodá," uzavřel Lawrenson.

Pro Kloppa se údajně chystá tříletý kontrakt, podle serveru transfermarkt.de má ale německý kouč zásadní podmínku: chce mít v klubu kontrolu nad úplně všemi přestupy.

Hlavním úkolem nového trenéra každopádně bude vytáhnout Liverpool z průměru. Slavný velkoklub je momentálně až na desátém místě v Premier League. Brendanu Rodgersovi, který nastoupil na lavičku Reds v roce 2012, se příliš nepovedla přestavba kádru poté, co průběžně odešly z klubu čtyři pilíře základní sestavy: Jamie Carragher, Luis Suárez, Raheem Sterling a Steven Gerrard.

Palmeri: Bayern si na Kloppa věří

Na ostrovech mají jasno, bude to zásadní úkol pro Jürgena Kloppa. Jenže pozor, dohodu německého kouče s anglickým celkem se údajně chystá překazit mnichovský Bayern.

Slavný italský novinář Tancredi Palmeri se prezentoval na svém twitterovém účtu několika zasvěcenými příspěvky. "Klopp jedná s Bayernem už měsíc a bavorský klub je velmi sebevědomý v tom, že ho podepíše. To by byl obrat," uvedl Palmeri.

Současnému kouči Bayernu Pepu Guardiolovi končí smlouva po sezoně a klub se zatím nemá k tomu, aby ji prodloužil. Španělský trenér není v Bavorsku příliš oblíben a kritizovaly jej i legendy mnichovského celku. Naopak Klopp je muž, který hráče dokonale zná, v Bayernu působí hned několik jeho bývalých svěřenců z Dortmundu.

reklama