Liverpool vyhrál 5:0. Tlačí se na vedoucí Manchester

Václav Rojík, Red Spo
22. 3. 2009 18:59
Fulham - Manchester United 2:0, Liverpool - A.Villa 5:0

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United utrpěli ve třicátém kole Premier League druhou porážku za sebou, když prohráli ve Fulhamu 0:2. Druhá Chelsea však zaváhání lídra nevyužila, protože padla v derby s Tottenhamem.

Na obhájce titulu se ale přeci jen dotáhl Liverpool, který v neděli rozstřílel Aston Villu 5:0

Vedoucí United si chtěli spravit chuť po debaklu od Liverpoolu, jenže ve Fulhamu dohrávali bez vyloučeného Paula Scholese a Waynea Rooneyho a porážku odvrátit nedokázali.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona se dostali do prekérní situace, když Scholes po čtvrthodině hry zabránil střele Bobbyho Zamory na brankové čáře rukou.

Následovala červená karta a penalta, kterou v pohodě proměnil Danny Murphy.

Ferguson trochu překvapivě nasadil do utkání jediného forvarda Dimitiara Berbatova a do sestavy se mu nevešel Rooney, Tevez a Carrick.

Matného Bulhara po přestávce vystřídal na hrotu ofenzivy Rooney. Hosté domácí tým i o deseti místy až drtivě zatlačili.

Gól však přes řadu šancí nedali a v závěru potvrdil vítězství Fulhamu Maďar Zoltan Gera, jenž parádním gólem z akrobatické pozice po otočce zvýšil na konečných 2:0.

V posledních sekundách inkasoval druhou žlutou kartu Wayne Rooney a ani on nešťastné utkání nedohrál.

Derby rozhodl Modrič

Zaváhání velkého rivala mohla využít druhá Chelsea, která kvůli podezřelému balíčku na stadionu začala londýnské derby na White Hart Lane se zpožděním.

Hosté nastoupili s útočnou dvojicí Anelka, Drogba, ale ani jednomu z nich se tentokrát nepodařilo prosadit. Petr Čech v brance Chelsea jedinkrát kapituloval krátce po přestávce.

Luka Modrič byl jediným střelcem derby
Luka Modrič byl jediným střelcem derby | Foto: Reuters

Luka Modrič si poradil s chabě bránícím Bosingwou. K chorvatskému reprezentantovi se dostal míč od Lennona přes bránícího Colea a záložník Spurs střelou do dolního rohu rozhodl o výsledku utkání.

Chelsea tak dál ztrácí na United čtyři body.

Liverpool potvrdil formu a deklasoval i Aston Villu

Na druhé místo se proto vrátil Liverpool, který v nedělní dohrávce potvrdil svou výbornou formu a po Manchesteru United deklasoval i Aston Villu.

Svěřenci Rafaela Beniteze rozstříleli svého soupeře v domácím prostředí 5:0 a stáhli tak náskok úřadujícího mistra v čele tabulky na rozdíl jediného bodu. Ten má ale ještě jeden zápas k dobru.

O vítězství bylo navíc de facto rozhodnuto už po první půli. Účet utkání otevřel po osmi minutách hry pohotovou dorážkou Nizozemec Dirk Kuyt.

Hosté sice zápas nevzdali, ale v pohodě hrající "Reds" brzy zvýšili svůj náskok zásluhou Riery a do přestávky se prosadil i kapitán Steven Gerrard, jenž proměnil nařízený pokutový kop.

Galapředstavení Liverpoolu a jejího kapitána pokračovalo i ve druhé půli. Gerrard nejprve přetavil ve čtvrtý gól přímý kop z hranice pokutového území a brzy nato završil svůj hattrick další proměněnou penaltou.

Arsenal drží krok

Čtvrté místo v tabulce v sobotu uhájil Arsenal. Londýnský celek v divokém zápasu v Newacastlu vyhrál 3:1.

V první půli podržel tým gólman Manuel Almunia, když chytil penaltu Obafemi Martinsovi.

Utkání se odvíjelo ve velmi ofenzivním stylu, ale obě strany své šance zahazovaly. To se změnilo po přestávce.

Nejprve Aršavinův přímý kop poslal hlavou do branky Nicklas Bendtner a třináct sekund poté srovnal po chybě obránce Arsenalu Gallase neúspěšný penaltový střelec Martins.

Ale tento stav vydržel jen šest minut. Arsenalu vrátil vedení Abou Diaby po pasu Van Persieho v době, kdy se Steven Taylor nechával ošetřovat za postranní čarou.

A za další tři minuty uzavřel na konečných 3:1 Samir Nasrí, jenž využil zaváhání stoperů a potřetí prostřelil gólmana Harpera.

Útočilo se i ve zbytku zápasu, ale domácím nepomohl k bodům ani návrat Michaela Owena po zranění.

Peter Crouch otočil zápas
Peter Crouch otočil zápas | Foto: Zuzana Hronová, Reuters

Crouch otočil zápas

Dva góly hlavou útočníka Petera Crouche znamenaly obrat v sobotním utkání mezi zachraňujícím se Portsmouthem a šestým Evertonem.

Bývalý forvard Liverpoolu  zařídil ve Fratton Parku vítězství "Pompey" 2:1 nad favorizovaným soupeřem.

Přitom hosté měli do utkání famózní nástup.  Už ve čtvrté minutě utkání kopali po faulu Distina na Sahu přímý kop zpoza šestnáctky a Leighton Baines z něho levačkou zakroutil míč k tyči, odkud se odrazil za brankovou čáru.

Parádní gól Bainese poslal Everton do vedení, o nějž však tým decimovaný zraněními přišel po dvaceti minutách.

To hosté neodvrátili rohový kop a po ose Kranjčar, Johnson přiletěl míč na hlavu Crouche, jenž srovnal na 1:1. Po podobné situaci čtvrt hodiny před koncem otočil na 2:1 a domácí nakonec ani nemusela mrzet tyčka po střele Davise.

Český záložník Radoslav Kováč odehrál za West Ham celé utkání při remíze 1:1 v Blackburnu.

Jen necelý druhý poločas pobyl na hřišti útočník posledního West Bromwiche Roman Bednář při remíze 1:1 proti Boltonu, když nahradil v útoku Simpsona.

Po příchodu Bednáře padly oba góly zápasu. Nejprve poslal hosty do vedení Taylor, ale v poslední desetiminutovce si srazil míč do vlastní sítě po střele Korena Shittu.

Portsmouth - Everton 2:1