Liverpool vyhrál šlágr nad Man United a jde do čela tabulky

1. 9. 2013 19:30
Liverpool ve 3. kole porazil v souboji dvou nejúspěšnějších klubů v Anglii obhájce titulu Manchester United, o čemž už ve 4. minutě opět rozhodl útočník Reds Daniel Sturridge.
Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu Daniela Sturridgeho
Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu Daniela Sturridgeho | Foto: Reuters

Liverpool - Tři zápasy, tři výhry 1:0 a jediný střelec. Taková je bilance fotbalistů Liverpoolu v novém ročníku Premier League.

Liverpool ve 3. kole porazil v souboji dvou nejúspěšnějších klubů v Anglii obhájce titulu Manchester United, o čemž už ve 4. minutě rozhodl útočník Reds Daniel Sturridge, který rozhodl i předchozí zápasy se Stoke a Aston Villou.

S plným počtem bodů se Reds posunuli do čela tabulky před Chelsea. United se propadli na sedmou příčku.

Také druhý nedělní šlágr, tradiční londýnské derby mezi Arsenalem a Tottenhamem, vyhrál domácí tým 1:0.

Gunners, za které hrál 79 minut kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, se posunuli na čtvrtou příčku, Tottenham naopak po první ztrátě v sezoně klesl na šesté místo.

První body v sezoně si naopak připsali fotbalisté Swansea, kteří vyhráli 2:0 na hřišti West Bromwiche a opustili poslední příčku tabulky, kam zamířili právě Baggies. Ti v nové ligové sezoně ještě neskórovali.

Moyes nezlomil prokletí Anfield Road

Liverpool rozhodl zápas už ve čtvrté minutě, kdy Sturridge pohotově tečoval do sítě hlavičku Daniela Aggera po rohu Stevena Gerrarda. Šestinásobný anglický reprezentant tak gólem oslavil 24. narozeniny.

Manchester začal být nebezpečný až po změně stran, ale poprvé od porážky 0:1 v Norwichi z loňského listopadu vyšel venku střelecky naprázdno.

Nový kouč Red Devils David Moyes jako kdyby s sebou přinesl prokletí z Evertonu, se kterým v derby s Liverpoolem na Anfield Road nikdy nevyhrál a připsal si sedm remíz a pět proher.

Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse zahájili sezonu devíti body ze tří zápasů poprvé od roku 1994.

Před utkáním připomněli fanoušci v choreografii sté výročí od narození jednoho z jeho předchůdců Billa Shanklyho, který působil v Liverpoolu v letech 1959-1974 a dovedl tým k postupu z druhé ligy a třem titulům v nejvyšší soutěži. Minutový potlesk tribun podpořili i hráči obou týmů.

Londýnský šlágr rozhodl Giroud

Třetí výhru 1:0 za sebou na rozdíl od Liverpoolu nevybojoval Tottenham, ovšem nezopakovaly se ani divoké výsledky z posledních šesti vzájemných zápasů s Arsenalem, ve kterých padlo celkem 31 branek.

Na Emirates Stadium byla tentokrát k vidění jen jedna trefa, na které se podílel i Rosický.

Ten ve 23. minutě vysunul na hranici pokutového území Thea Walcotta, jehož centr pohodlně poslal do sítě Olivier Giroud. Francouzský útočník se trefil zatím ve všech třech ligových zápasech.

Výsledky 3. kola:

Liverpool - Manchester United 1:0 (4. Sturridge), West Bromwich - Swansea 0:2 (22. Davies, 83. Pablo Hernández), Arsenal - Tottenham 1:0 (23. Giroud).

1. Liverpool 3 3 0 0 3:0 9
2. Chelsea 3 2 1 0 4:1 7
3. Manchester City 3 2 0 1 8:3 6
4. Arsenal 3 2 0 1 5:4 6
5. Stoke 3 2 0 1 3:2 6
6. Tottenham 3 2 0 1 2:1 6
7. Manchester United 3 1 1 1 4:2 4
8. West Ham United 3 1 1 1 2:1 4