Liverpool vyhrál díky dvěma gólům navrátilce Suáreze

29. 9. 2013 19:15
Liverpool vyhrál 3:1 na hřišti Sunderlandu a posunul se na druhé místo tabulky anglické ligy.
Luis Suárez oslavil svůj návrat na anglická hřiště po desetizápasovém trestu dvěma góly a pomohl Liverpoolu k posunu na druhé místo tabulky. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalistům Sunderlandu nepomohla k prvnímu vítězství v anglické lize ani výměna trenéra.

V ligové premiéře kouče Kevina Balla, který na lavičce týmu krátce zaskakoval i v roce 2006, doma prohráli 1:3 s Liverpoolem. Ten se posunul na druhé místo tabulky.

Ball, který se dočasně ujal vedení týmu po nedělním odvolání Paola Di Cania, udělal oproti poslednímu duelu s West Bromwichem (0:3) čtyři změny v sestavě.

O místo přišel mimo jiné na pravé straně obrany český bek Ondřej Čelůstka.

Hříšník Suárez oslavil návrat dvěma góly

Obměněná sestava však změnu nepřinesla. Ve 28. minutě se trefil Daniel Sturridge a pátým gólem v sezoně se dostal do čela pořadí kanonýrů.

Za osm minut přidal gól i jeho kolega z útoku Liverpoolu Luis Suárez. Uruguayský střelec skóroval hned v prvním ligovém utkání po 162 dnů dlouhé přestávce, kterou způsobil vedle letní pauzy také desetizápasový trest za dubnové kousnutí protihráče.

Sedm minut po změně stran snížil svým druhým gólem od letního příchodu z Juventusu záložník Emanuele Giaccherini.

Podpořit snahu o vyrovnání přišel na poslední čtvrthodinu i Čelůstka, ale mohl jen přihlížet další brance Suáreze, který pojistil výhru "Reds" 3:1.